Zdravější prostředí, které podporuje kreativitu i týmovou práci. To jsou nejdůležitější požadavky na moderní a funkční kanceláře, ve kterých se lidem dobře pracuje.

Už třetím rokem hledá soutěž CBRE Zasedačka roku ty „nej“ kanceláře v Česku. Letos bodovaly například J & T Banka, reklamní agentura Ogilvy & Mather či alternativní pražský Paper Hub. Jejich kanceláře, stejně jako ty zbývajících oceněných, si můžete prohlédnout níže.

Do soutěže se přihlásilo přes 80 firem, nejlepší prostory vybírala odborná porota z 33 z nich. Podle její předsedkyně, architekty Evy Jiřičné, jsou všechny oceněné kanceláře navržené tak, aby v nich lidé, kteří je využívají, byli co možná nejspokojenější.

Podle Filipa Mušky ze CBRE to dokazuje, že i čeští zaměstnavatelé si začínají uvědomovat, že pracovní prostředí hraje zásadní roli v tom, jak výkonní a loajální jejich lidé jsou. „Atraktivní prostředí je skvělým marketingem a čím dál mocnějším nástrojem pro přilákání talentů, jak dokázal Google či Microsoft. Současně motivuje zaměstnance mnohem více (a hlavně déle) než zvýšení platu,“ myslí si Muška.

Takže pokud přemýšlíte o práci někde, kde se vám bude líbit, tady se můžete inspirovat:

  • J & T Banka, vítěz kategorie Zasedačka roku

I malé jednací místnosti založené na jednoduchém principu kontrastu barevné zahrady, bílých chodníků a tmavých kukaní mohou být příjemným prostředím pro jednání. Přesně takový koncept totiž vyhrál v hlavní kategorii o nejlepší zasedačku.

JT_bank_01

JT_bank_04

JT_bank_05


  • Ogilvy & Mather, vítěz kategorie Kancelář jako DNA firmy

Kousek přírody se do svého atria, které slouží jako relaxační i pracovní prostor, snažila zakomponovat i reklamní agentura Ogilvy. Vzdušnost, dřevěný nábytek i strom, to všechno porota soutěže ocenila.

SVA_1411_hlavni

SVA_1521

SVA_1449


  • JetBrains, vítěz kategorie Nejatraktivnější pracovní prostředí

JetBrains je mladá energická firma se startupovým duchem, který se promítá i do jejích kanceláří. Ty jsou barevné, hravé a vzdušné a zároveň plní nejdůležitější požadavek těch, kteří je používají – jsou praktické a funkční.

10

16

9


  • LIKO-S, vítěz kategorie Zdravá kancelář

Zeleň skoro všude a nejen to – taky dostatek slunečního světla, možnost venkovního posezení, ale i ekologické zacházení s vodou z kuchyňky či toalet, která místo do kanálu míří do střešní a stěnové kořenové čističky – tím vším si kanceláře LIKO-S vysloužily první místo v kategorii, která posuzuje vliv na zdraví zaměstnanců.

LIKO_Noe_04

LIKO_Noe-11

LIKO_Noe-08


  • Etnetera Group, vítěz kategorie Kanceláře pro budoucí výzvy

Etnetera je skupina sedmi digitálních firem, jejichž zaměstnanci se nebojí ani ruční práce. Sedí totiž u dřevěných stolů, které si sami vyrobili na dvoudenním pracovním výjezdu. Srdcem prostoru je coworkingové centrum, které zároveň slouží i jako recepce, kde jednotliví zaměstnanci přijímají své návštěvy. I díky tomu připomíná ze všeho nejvíc rušnou kavárnu.

20151030-170954-Etnetrea-group-05

20151030-170954-Etnetrea-group-04

20151030-170954-Etnetrea-group-01


  • Paper Hub, vítěz kategorie Cena veřejnosti

Originální coworkingové centrum je vybavené voštinových nábytkem a doplňky vytištěnými na 3D tiskárně. Voština je nízkonákladový materiál, který se využívá primárně v průmyslu a přepravě. Díky tomu je nábytek lehký a dá se s ním snadno manipulovat.

DSC_2215-Edit

DSC_2233-Edit

DSC_3659-Edit

Vítězné kanceláře loňského ročníku si můžete prohlédnout tady.