Když se řekne holding RegioJet, jako první se většině lidí vybaví jméno zakladatele a miliardáře Radima Jančury, málokdo ale ví, že za fungováním dopravního a cestovního kolosu čtrnáctým rokem stojí generální ředitelka Martina Blahová. A tady je její příběh. 

Nebyl to záměr, když ale Martina Blahová dorazila na schůzku, během níž vznikal tenhle rozhovor, držela v ruce červený karafiát a čokoládu. V tu chvíli bylo jasné, že interview nabírá úplně novou symboliku, než jakou jsem si do té doby uvědomovala. Bylo osmého března, Mezinárodní den žen. 

„Musíme si to udělat hezké,“ říká energická žena, která je hned po Radimu Jančurovi nejdůležitější osobou ve vedení miliardového holdingu RegioJet, a předává mi milou pozornost. 

Zatímco nad ní je pouze jediná osoba, pod sebou má zkušená manažerka i po covidovém personálním zeštíhlování přes 2500 zaměstnanců. Stovky z nich prý zná jménem. Že je Martina Blahová šéfka, kterou prostě musíte mít rádi, je jasné hned. Sálá z ní lidskost, pochopení, ale zároveň ví, kde a jak nastavit hranice. 

„Vždycky je to o nalezení cesty win–win. Já jako jednotlivec toho moc nezmůžu, vždycky k tomu budu potřebovat lidi. A je nezbytné, aby zaměstnanci našli ve svojí práci uspokojení a zároveň aby firma dostala, co chce,“ popisuje žena, která má na starosti fungování všech projektů miliardáře Radima Jančury.