Jsou tři a mají projekt s potenciálem. Chtějí s ním dobýt svět, ale na rozjezd svého startupu potřebují peníze, které si však nechtějí půjčit ani z banky, ani od velkých investorů. Chtějí je od lidí, kterým své vize představí na seminářích a kterým vše také vrátí. I s úroky. Forbes se stal partnerem myšlenky, která chce lidem s nápadem k nutné vstupní investici pomoci.
Nebaví nás čekat. A nebaví nás slibovat. Chceme pomoci všem, kteří mají touhu se o sebe postarat sami, hlásá stránka projektu startupy.forbes.cz a garantuje, že třem vybraným myšlenkám během tří dní (od 9. do 11. listopadu) a ve třech městech (Praha, Brno, Ostrava) získá aspoň milion, aby jim byznys v budoucnu dobře šlapal.
Zprostředkovatel půjček mezi lidmi Zonky, Impact Hub, který se zabývá tvorbou dlouhodobých strategií a plánováním, a nábytkářská firma Wiesner Hager takto chtějí o malý kousek pohnout světem.
Vizionáři Mirek Peřina a Daniel Kokotek ze společnost XTND vyrábějí elektrické celokarbonové skateboardy a chtějí s nimi dál. Petr Skondrojanis je zase přesvědčený, že svým projektem Cocuma dokáže změnit způsob, jakým si lidé vybírají budoucí práci. A Anna Marešová strávila roky vývojem designových intimních pomůcek pro ženy a její práce může pomáhat ženám po porodu.
Na webu projektu se můžete registrovat na 3 semináře, kde se dozvíte něco o tom, jak se reálně dají financovat startupy a taky je tam rovnou zafinancovat. Myšlenkou akce je inspirace i to, aby „obyčejní“ lidé půjčili peníze projektu se slibnou myšlenkou. I díky nim třeba v Česku vyroste nový milionář.