Přítomnost rostlin má pozitivní vliv na pozornost, generujeme díky nim více nápadů, jsme v menším stresu, a cítíme se tak celkově spokojenější.

Jakými rostlinami je ale dobré se obklopit, protože nejúčinněji čistí vzduch? Environmentální aktivista Kamal Meattle, který díky rostlinám vytvořil nejzdravější budovu v Novém Dillí, doporučil ve svém TED Talku následující tři.

Chrysalidokarpus nažloutlý

Je rostlina obzvlášť zdatná v přeměně CO₂ na kyslík. Aby vám doma nebo v kanceláři čistila vzduch účinně, je třeba jí jednou za týden otřít listy a párkrát do roka ji přestěhovat ven.

Tchynin jazyk

Nenáročná rostlina, kterou se vám nepodaří zabít, i kdybyste chtěli. Ukázalo se navíc, že je to jedna z nejlepších rostlin ve filtraci chemických látek ve vzduchu.

Šplhavnice zlatá

Tato rostlina účinně pročistí vzduch od formaldehydů a jiných nebezpečných látek. Navíc, starost o ni vám také nesebere mnoho sil.

Další pokojovky, které vám pročistí vzduch a zbaví ho škodlivých látek, jsou podle vlivné studie NASA tyto: ledviník ztepilý, lopatkovec, gerbera, aglaonema, břečťan popínavý, zelenec nebo třeba datlovník.

Jaké máte doma vy? Podělte se o to s ostatními v naší facebookové skupině nebo na jakbytlepsi@forbes.cz.