„Pokorně si myslím, že ano. Když se bavíme o dolarech, tak už skoro tříčtvrteční jednorožec jsme,“ reagoval v prosinci loňského roku Tomáš Čupr na otázku, zda se z Rohlíku stane první český novodobý jednorožec.

A šel tomu naproti – v březnu oznámil investici ve výši 190 milionů eur a teď svůj slib dokonal, když společnost dnes ráno oznámila, že v rámci financování získala dalších 100 milionů eur, tedy přibližně 2,5 miliardy korun.

To ji ohodnotilo (post-money) na jednu miliardu eur, čímž se bezpečně připojila do klubu jednorožců – privátně vlastněných firem s valuací minimálně jedné miliardy dolarů.

Vydání Forbesu Král Rohlík I.

„Tato investice ukazuje důvěru našich investorů v rychlý růst skupiny. Nyní jsme vnímáni jako evropská společnost, schopná rychle expandovat na velmi náročných západoevropských trzích. Nově získané financování nám pomáhá akcelerovat ještě rychleji, než jsme původně zamýšleli,“ říká Tomáš Čupr, který působí jako CEO na úrovni celé skupiny.

A zlepšovat se má podle strůjce Rohlíku všechno od automatizace skladů přes nabírání nových talentů až k rozšiřování nabídky privátních produktů.

Investiční kolo Series C vedl renomovaný fond Index Ventures, v němž působí veleúspěšný Čech Jan Hammer a který podpořil firmy jako Revolut, Roblox nebo český Productboard.

„Společnost Rohlík, která je již na svém největším trhu zisková, zažívá silný růst v nových regionech a dosahuje lepších výsledků ve všech ukazatelích,“ komentuje čerstvou investici Jan Hammer.

Rohlík Group loni utržila více než 300 milionů eur a na třech trzích momentálně obsluhuje přes 750 tisíc zákazníků. Po expanzi do Maďarska, Rakouska a probíhajícím výpadu do Německa se chce Čuprova skupina roztáhnout dále. Pro „blízkou budoucnost“ avizuje Rumunsko, Itálii, Francii a Španělsko.

Cíl je jasný – stát se předním evropským hráčem.