Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio si pro vás připravila redaktorka Zuzana Krajíčková:

V jako Vendetta (Netflix, 2005, 133 minut)

Masku Guye Fawkese, spiklence, který se v 17. století neúspěšně pokusil vyhodit do vzduchu britský parlament, zná celý svět díky maskám hnutí Anonymous. Ovšem aktivisté si usměvavou tvář s knírkem a bradkou nevymysleli, ale vypůjčili z komiksového příběhu V for Vendetta, kde ji jako symbol protestu proti zkorumpované totalitní vládě nosí hlavní hrdina V. Snímek podle komiksu z 80 let o boji za svobodu, ať už osobní, nebo politickou, natočili bratři Wachovští a svoje kouzlo i „message“ má rozhodně i dnes.

John Wick (Netflix, 2014, 102 minut)

Všechno, co chtěl, bylo užívat si v klidu zaslouženého odpočinku, truchlit po smrti milované ženy a mazlit se se štěnětem, které mu po sobě zanechala jako vzpomínku. Jenže když mu bandička mafiánů uprostřed noci přišla až domů ukrást jeho Ford Mustang Boss 429 a přitom miloučkého bígla odpravili, co chudákovi bývalému elitnímu nájemnému zabijákovi zbývalo než se vrátit z důchodu a srovnat účty?!

John Wick je béčkový akční nářez v tom nejlepším smyslu slova. Natočili ho dva bývalí kaskadéři Chad Stahelski a David Leitch, takže drsné akční scény jsou opravdu vymazlené. Do hlavní role navíc obsadili Keanu Reevese, kterému postava super badass drsňáka s citlivou duší a smutným pohledem sedí jako ulitá, což ocení i vaše něžnější polovička.

Chicago (HBO, 2002, 113 minut)

He had it comin‘. He had it comin‘. He only had himself to blame. If you’d have been there if you’d have seen it, I betcha you would have done the same… Ženy toho snesou hodně, ale když už jim ta trpělivost jednou dojde, nechcete být poblíž… 

Tenhle muzikálový spektákl je sice už staršího data – na Broadwayi se hrál již v 70. letech –, ale příběh o rafinované ženské pomstě a showbyznysu prostě nestárne, jak dokazuje i jeho filmová podoba z roku 2002. Pod režisérským dohledem Roba Marshalla vzniklo skvělé dílo, které ze 13 oscarových nominací proměnilo hned šest, a to včetně zlatého plešouna za nejlepší film roku nebo jediného Oscara v kariéře pro Catherine Zetu-Jones za roli Velmy. A mimochodem, kde jinde uvidíte Richarda Gera zpívat, a ještě stepovat?!