Pocta každému fanouškovi – to je tahle futuristická elektrická motorka vyrobená přesně podle těch, které se proháněly ve filmu TRON: Dědictví. 2. května bude k mání v aukci u Sotheby’s.

Motocykl vznikl speciálně pro sbírku rodiny Andrewsových, což jsou známí američtí sběratelé aut. Je charakteristický počítačem ovládanou škrtící klapkou a 96V elektrickým motorem s přímým pohonem.

Není sice úplně jako motorka ve filmu (kde na ní hrdinové jezdili uvnitř počítačové hry a nesměli narazit do stopy, kterou za sebou zanechávali), zato je ale plně funkční. Model Lot 259 s bílým pruhem byl sestaven v roce 2012 a jezdilo se s ním zatím jen v prostorách, kde mají Andrewsovi svoje auta.

moto tron 3 done

„Je jako nová a stane se ideálním kouskem do jakékoli kolekce filmových předmětů,“ píše o motorce Sotheby’s na svých stránkách. „Je velmi málo pravděpodobné, že se podobná motorka ještě někdy vyrobí a nabídne k prodeji. Tohle je zcela unikátní příležitost.“

Motorka bude vydražena za nejvyšší nabídnutou částku. Ta by se podle očekávání měla pohybovat mezi 25 a 40 tisíci dolarů (v přepočtu asi 625 tisíc až 1 milion korun).

Tahle motorka je ale jen třešničkou na dortu. Andrewsovi budou 2. května prodávat i jiné kousky ze své sbírky. Jejich kolekce bývá označována jako „jedna z nejlepších amerických automobilových sbírek“. Otec a syn Paul a Chris Andrewsovi shromáždili za poslední dekády kolem 150 vozů. Nyní dávají do aukce 78 z nich a další sběratelské předměty.

moto tron 2 done

Mezi to nejzajímavější v dražbě patří Ferrari 400 Superamerica SWB Cabriolet z roku 1962 s očekávnou cenou od 7 do 8,5 milionů dolarů (cca 200 milionů korun) a Ferrari 400 Superamerica LWB Coupe Aeirdinamico z roku 1963, který bude nejspíše k mání až za 4,5 milionu dolarů (zhruba něco přes 100 milionů korun).

Dále se budou dražit i vozy Shelby 289 Competition Cobra z roku 1962 (přibližně za 2,5 milionů dolaru, což je asi 60 milionů korun), Aston Martin DB2/4 (z roku 1953), Ford GT (2005) a Lamborghini Countach (1995).


 

Čtěte také:

Mistrovství světa v marketingu: Huyndai pomohlo 13leté holčičce poslat vzkaz do vesmíru

Nejvyšší šéf Lamborghini byl výsadkář, teď chce v Česku zdvojnásobit prodeje