skip to main content
Byznys

Poslechněte si zpěvačky, které vydělávají miliardy korun

Už rok 2013 byl pro zpěvačku Beyoncé jedním z nejúspěšnějších v historii – dokázala si vydělat 53 milionů dolarů. A letos své příjmy víc než zdvojnásobila, s částkou 115 milionů dolarů (asi 2,5 miliardy korun) se stala bezkonkurenčně nejvíce vydělávající zpěvačkou. Za Beyoncé s částkou téměř o polovinu nižší následuje Taylor Swift, pro kterou byl rok 2014 také nejvydařenější v její dosavadní kariéře. Za nimi jsou s menšími rozestupy další hvězdná jména jako Pink, Rihanna či Katy Perry.

Tady najdete 10 nejlépe vydělávajících zpěvaček současnosti, včetně videoklipů.

 

1) Beyoncé, 115 milionů dolarů

Beyoncé si užívá nejúspěšnější rok své kariéry. Podařilo se jí vydělat 115 milionů dolarů, a to hlavně díky jejímu obřímu světovému turné. Během období, které Forbes měřil, odehrála 95 koncertů, z nichž každý jí v průměru vynesl 2,4 milionu dolarů. Její poslední album, nazvané prostě Beyoncé, se na iTunes začalo prodávat v prosinci 2013 a rychle se zařadilo mezi nejprodávanější.

 

2) Taylor Swift, 64 milionů dolarů

Reklama

Podařil se jí úspěšný přerod ze zpěvačky country v popovou hvězdu a stejně jako Beyoncé má za sebou nejvydařenější rok kariéry. Peníze na konto jí přibývají díky živým vystoupením, prodejům alb i smlouvám s Diet Coke, Keds a CoverGirl. Nové album s názvem 1989 má našlápnuto k tomu stát se nejvíce prodávaným albem roku.

 

3) Pink, 52 milionů dolarů

I když její jméno možná nemá takový lesk jako u některých jiných zpěvaček, Pink i tak pěkně v tichosti vydělává obrovské sumy. Během námi měřeného období odehrála 85 koncertů a na každém z nich si připsala zhruba jeden milion dolarů.

 

4) Rihanna, 48 milionů dolarů

Tahle šestadvacetiletá rodačka z Barbadosu je dokonalým vtělením popové hvězdy. Chrlí jeden rádiový hit za druhým, mezi jinými třeba „Diamonds“ nebo „We Found Love“, a spolupracuje s největšími hvězdami z oboru jako třeba s Jayem-Z nebo Eminemem. Vedle toho ale umí skvěle pracovat se sociálními médii – důkazem je 40 milionů jejích followerů na Twiteru a 90 milionů na Facebooku.

 

5) Katty Perry, 40 milionů dolarů

Během našeho hodnotícího období Perry sice odehrála jen 20 živých vystoupení, ale i při tomto relativně skromném turné má jedny z nejlepších příjmů ve své branži. Nebojí se propůjčit svou tvář reklamě, propaguje značky jako CoverGirl a Pop Chips a taky svou vlastní vůni s názvem Killer Queen, kterou vytvořila pro firmu Coty. Další peníze jí plynou ze soukromých vystoupení.

Reklama

 

6) Jennifer Lopez, 37 milionů dolarů

Letos se vrátila jako porotce do soutěže American Idol, Lopez tak získala skvělou platformu pro prezentaci svého nového alba A.K.A. Účinkovala v oficiálním songu posledního mistrovství světa ve fotbale od Pitbulla s názvem „We Are One“.

 

7-8) Miley Cyrus, 36 milionů

Cyrus dokonale odpravila své slušňácké alter ego Hannah Montana a její nová image budí kontroverze na každém kroku. Její poslední album Bangerz je už platinové a další peníze na konto jí plynou z přidruženého turné.

 

7-8) Celine Dion, 36 milionů dolarů

I když se Dion v médiích neobjevuje tolik jako její mladší kolegyně Cyrus nebo Perry, pořád s nimi drží krok, co se týče zisků. Pomáhá jí v tom její lukrativní angažmá v Las Vegas a živá vystoupení v Evropě a její rodné Kanadě.

 

9) Lady Gaga, 33 milionů dolarů

Její příjmy každoročně klesají. Jedním z důvodů je její třetí studiové album Artpop, které nemělo takový úspěch jako její předchozí počiny. I tak zůstává jednou z nejvlivnějších popových hvězd. A vzhledem k tomu, že jí je teprve 28 let, má ještě spoustu času na to, aby se vyhoupla zpět do čela.

 

10) Britney Spears, 20 milionů dolarů

Její nejnovější album Britney Jean se dočkalo jen vlažného ohlasu a tržeb. I tak si ale Britney plní kapsy díky angažmá ve Vegas, kde dostává minimálně 315 tisíc dolarů za jednu show.

 

Foto: Isifa

Reklama
Reklama