Ještě se z něj nestačil stát král rock’n’rollu a už miloval krásná auta. Jednou z prvních známek jeho lásky ke všemu se silným motorem byl růžový cadillac, podle kterého vznikl i text You may drive a pink Cadillac but don’t you be nobody’s fool.

Z Elvise se záhy stala světoznámá star, která létala soukromými tryskáči (jichž taky pár vlastnil), ale jeho láska k autům a motorkám pokračovala.

Elvis Presley byl vášnivým sběratelem motorek.

Teď jde do aukce s největší pravděpodobností poslední motorka, kterou Presley do své sbírky koupil a na které se projel. Jedná se o 1976 Harley-Davidson FLH 1200 Electra-Glide. I kdyby tenhle kousek nevlastnil nejznámější zpěvák planety, zbystřilo by oko nejednoho sběratele – jde totiž o skvěle zachovalý a prakticky „nový“ model, najeto má jen 126 mil.

Podle popisu aukční síně byla motorka na Presleyho přání přelakována na nynější dva odstíny modré a bylo pro ni ručně ušito kožené sedadlo.

Motorka je stále vedena pod zpěvákovým jménem – i když ji 90 dní před smrtí prodal novému majiteli.

Aukce se koná už za týden, 31. srpna, a očekává se, že za electru zájemce zaplatí něco mezi 1 750 000 a dvěma miliony dolarů, čímž rovnou vstoupí do síně slávy jako nejdražší vydražená motorka historie (přebere tak prvenství Vincent Black Lightning, která se vydražila loni za 929 tisíc dolarů).

1959 Harley-Davidson FLH Panhead Duo Glice Jerryho Lee Lewise

Že motorky jdou v posledních telech „na dračku“, dokazují i ostatní aukce. V roce 2015 se vydražil 1959 Harley-Davidson FLH Panhead Duo Glice Jerryho Lee Lewise za 385 tisíc dolarů, 1970 Harley-Davidson FLH Electra-Glide Marlona Branda si odvezl 256 tisíc dolarů, a Ariel Cyclone 650 Buddyho Hollyho dokonce 450 tisíc dolarů.

Jméno Elvise Presleyho prostě vynáší i po smrti. Hned po Michaelu Jacksonovi je i dnes, 42 let po své smrti, podle žebříčku Forbesu druhou nejvýdělečnější mrtvou celebritou světa.