Život je bohatý, a tihle lidé to moc dobře ví. Proto je někdy tak těžké pro ně vymyslet skvělý dárek. Ty nejlepší totiž už buď dávno mají, nebo nadělují sami. Ale nebojte se, naše tipy se umí dostat pod kůži i těm, pro které je dolce vita každodenností.
Umělecké dílo, Eliška Konečná

Jedná se o jednu z nejzajímavějších českých umělkyň mladé generace. Diplomantka AVU, jejíž díla se často týkají témat domova, pracuje s textilní výšivkou. Letos vystavovala na jednom z nejdůležitějších veletrhů s uměním v Itálii- na Artissimě v Turíně, dříve se už představila v Londýně či v Polsku. Pokud pořídíte její dílo dnes, můžete si být jisti, že se jedná o dobrou investici. Ostatně, nachází se v soukromých sbírkách Havrlant a Marval collections.

Cena: k doptání u umělkyně
Vánoční GREEN BOX

Krabička plná rostlinných překvapení, ideální dárek pro zaměstnance nebo Vaše blízké. Green Heads a Vegan Box vytvořili pět druhů ekologických dárkových tematických boxů, zaměřujících se na zdravé, trendy a vegan produkty, které každý rád vyzkouší.

Cena: Od 345 korun


Květinové předplatné, Loukykvět

Vašemu obdarovanému či obdarované budou chodit květiny tak dlouho, jak zaplatíte. Pořídit můžete 4, 6, ale i 22 kytic. Vyberte si konkrétní dny, kdy vázané kytice dorazí, o dopravu už je pak postaráno. Samotné předplatné spravujete v telefonu či na počítači, kde můžete změnit adresu doručení či přesunout jej na druhý den.

Cena: od 2 192 korun
Svetr na lyže, Dior

Pochází z limitované kolekce Ski Capsule a navrhl ji návrhář Kim Jones. Jeho rukopis je právě v tomto kousku patrný. Eklektické retro se zde snoubí s aktuálním designem a prvotřídními materiály. Představte si, jak v tomto svetru jdete na drink a díváte se na zasněžené vrcholky třeba rakouských Alp. Ostatně, každý milovník zimních sportů ví, že Kitzbühel, Courchevel či Aspen jsou nejen zimní střediska, ale hlavně přehlídky statusu.

Cena: 32 000 korun
Parfém, Frau Tonis Berlin

Jedna z kultovních aromatických záležitostí, která je unisexová, decentní, ale zároveň výrazně osobitá. Značka Frau Tonis sídlí poblíž bývalého hraničního přechodu Checkpoint Charlie. Vyrábí své parfémy ručně, s velkým důrazem na detail. Nadchne umělecké duše i cestovatele, protože nóty černého čaje či kdoulí ji připomenout výlety za hranice všedních dnů.

Cena: EdP 100 ml za 4 480 korun
Pronájem kina, Přítomnost

Představte si oslavu spojenou se soukromou projekcí pro toho, koho chcete obdarovat. Originální funkcionalistický sál, automatizované zatemnění, profesionální promítací technika, ale i možnost denního světla. K dispozici vám může být i bar či catering. Pohodlně se sem vejde 150 lidí.

Cena: info na vyžádání
Taburet, Hermés

Neočekává se, že na tomto artefaktu budete sedět. Slouží jako odkládací stolek, kde se nádherně budou vyjímat třeba květiny z Loukykvět z tipů výše. Taburet je k dispozici ve třech různých velikostech a k dispozici jsou také různé barvy dlaždic.

Cena: od 95 000 korun
Čokoláda s adaptogenními houbami, Systers

Je to sice malý dáreček, ale víte, kolik miliardářů miluje biohacking? A právě na jeho principu je tato čokoláda postavena. Obsahuje totiž výtěžek z adaptogenních hub lion’s mane, která slibuje lepší soustředění. Které dnes potřebuje opravdu bez výjimky každý. Bonusem je, že čokoláda vznikla ručně, v pražské řemeslné čokoládovně a je vhodná i pro vegany.

Cena: 159 korun