Taky vás štve, když doma zapomenete deštník, a jen co vyběhnete na ulici, už vám kape na hlavu? Taky si pořád kupujete nové a nové deštníky a pak je zapomínáte v baru nebo ve vlaku? Pak je tu cosi, co by mohlo pomoct váš problém řešit. To něco se jmenuje Oombrella, vyrábí to společnost Wezzoo z Paříže a přes kampaň na Kickstarteru chce tento gadget uvést na podzim do života.

Tým vývojářů popisuje, jak vás tento šikovný deštník přes aplikaci ve vašem smartphonu upozorní, jestli bude během příštích 15 minut pršet, a taky vás bude varovat, pokud jste ho někde zapomněli. Paraple rovněž sbírá za pochodu různá data – teplotu, tlak, světlo (o rosném bodu se nepíše) a nahoře má i závit. To kdybyste chtěli připojit svoji GoPro kameru. A jak informuje server Mashable, vyrábět se budou tři designové varianty: bílá, černá a lesklá.

Deštník je navržen velmi robustně, aby obstál i ve větrných podmínkách. Jeho žebra jsou z kevlaru, o němž výrobce prohlašuje, že přežije průtrž i uragán. Madlo je voděodolné, aby kapsle s elektronikou, celé kouzlo tohoto deštníku, byla ochráněna před vodou, a materiál zabraňující promoknutí nepropustí ani UV záření. Pro ty, kteří už mají svůj oblíbený deštník, chystá Oombrella samostatnou kapsli, kterou si k němu snadno připojí a získají tak vlastního chytrého pomocníka.

Oombrella

Za 15 minut začne pršet. Inovativní deštník je plný technologií.

Tato novinka však nebude levná. Exkluzivní nabídka pro úplně nejrychlejší zájemce bude mít cenovku 66 dolarů, samotná kapsle stojí zhruba polovinu. Projekt na Kickstarteru má ambici do poloviny dubna získat 65,5 tisíce dolarů (aktuálně je zhruba na polovině), a když všechno půjde dobře, k dostání bude deštník v říjnu. Jeho nákupem se dostanete do komunity, v níž si členové sdělují lokální informace o počasí v reálném čase, takže všichni dostanou naprosto přesné údaje o své lokalitě (tedy za předpokladu, že v okolí bude dost uživatelů).

Minulý měsíc podobný produkt do prodeje a také po crowdfundingové akci na Kickstarteru vypustila společnost Davek, její Alert Umbrella stojí 125 dolarů a obsahuje bluetooth čip, který varuje před zapomenutím deštníku.