Šampaňské teče proudem, na stůl se servírují ty nejlepší pochoutky, z reproduktorů se ozývá „All I want for Christmas is you“ a kolem vás poletují usměvaví kolegové a kolegyně, jak je ještě neznáte. To jsou velká lákadla, ale pozor – pořád jste na firemní oslavě a pokud si nechcete v předvánočním čase zruinovat kariéru, měli byste své emoce držet na uzdě. Přečtěte si několik tipů, jak se vyhnout nejběžnějším faux pas.

Drinčíky, chlebíčky…

Zásada číslo jedna – pokud se chcete vyhnout trapasům, hlavně se neopijte! Také se vyplatí nechodit na večírek s prázdným žaludkem, ačkoli na vás čeká skvělé menu. Vyhnete se tak přejídání jednohubek a všelijakých kanapek a navíc vám pití tolik nestoupne do hlavy. 

Co je v domě, není pro mě

Možná máte pocit, že večírek je skvělou příležitostí, jak se konečně sblížit s tím, kdo se vám tajně líbí. Pokud se ale budete na večírku držet zásady číslo jedna, tak určitě nezapomenete na zásadu číslo dvě – intimní vztahy na pracovišti jsou tabu. Jestli to totiž nevyjde, už nikdy nebude možné navázat na to, co bylo dřív.

 Váš kolega je trouba

 Jestli si tohle myslíte, na večírku si to raději nechte pro sebe. Pomlouvat kolegy totiž není jen hloupé, ale mohlo by se to obrátit proti vám.

 Příliš uvolněná konverzace

Vaše osobní problémy nechte doma, stejně tak i vašeho partnera a děti. Využijte čas k poznávání pracovního kolektivu nebo k napravování pošramocených vztahů, obzláště pokud se vás týká předchozí zásada.

Chci povýšit!

Jestli čekáte už nějakou dobu na vyjádření svého šéfa ohledně povýšení, zvýšení platu nebo schválení zahraniční cesty, pak určitě vyčkejte na vhodnější příležitost. Projevte zájem o osobní schůzku, ale netlačte na pilu. Vážné rozhovory se na firemní večírek nehodí.

 Bez selfie ani ránu

Ne všichni mají náladu na momentky. Proto je dobré být ohleduplný a nesnažit se za každou cenu zaznamenat každý okamžik oslavy – jakkoli je skvělý. Ale nebojte, za večer se jistě objeví nějaká spřízněná duše pro pár „selfíček“.

Salsa je sexy, ale …

 … ne před šéfem. Jste přece profíci, tudíž by bylo škoda zkazit si pověst divokým tancováním nebo vyzývavým oblečením. O tomhle večeru se totiž bude v práci mluvit ještě hodně dlouho a je lepší nehrát v těchto epizodách hlavní roli.

 Čas jít spát

Zvlášť když druhý den vstáváte do práce. Máte zřejmě před sebou dost úkolů a nechcete být unavení. Buďte si jisti, že ráno to oceníte.

Vůbec nepřemýšlejte, že tam nepůjdete

Bude to totiž tak skvělé, jak skvělé si to uděláte. Navíc, kdy jindy můžete poznat své kolegy, když ne teď.

Autor: Dominika Bártová