PPF Real Estate Holding – realitní divize skupiny PPF – diverzifikuje portfolio svých aktivit a ve spolupráci se společností Karlín Group vstupuje na trh rezidenčního developmentu v Čechách. Společnost to uvedla dnes v tiskové zprávě.

„Skupina PPF velmi dbá na vyváženost svých investic. O totéž nám jde v realitním byznysu. Po rozšíření našich aktivit v Rumunsku na developerský trh v segmentu komerčních nemovitostí jsme hledali další příležitosti právě v developmentu. Volba padla na rezidenční nemovitosti v České republice, kde jsme zatím byli spíše obezřetní. K rozhodnutí nám pomohla možnost spolupracovat s developerem Karlín Group a využít tak zkušenosti této zavedené společnosti,“ řekl Jiří Tošek, CEO PPF Real Estate.

Dohoda mezi oběma společnostmi se momentálně vztahuje na development společných projektů v přípravné fázi, jejichž celkový objem investic dosáhne čtyř miliard korun. První společnou investicí je rezidenční projekt Simply Holešovice, který by měl v horizontu několika let nabídnout více než 200 bytů a nájemních jednotek. 

„Ve skupině PPF máme spolehlivého a vysoce profesionálního partnera pro realizaci našich připravovaných projektů, které se neomezují už jen na pražskou čtvrť, jež dala naší skupině jméno. Těšíme se na společný byznys s přední investiční skupinou, která má rozsáhlé globální zkušenosti napříč segmenty trhu, včetně realitního,“ dodává Serge Borenstein, spoluzakladatel a akcionář Karlín Group.