skip to main content
Breaking News

PPF vstupuje do USA. V Atlantě koupila kancelářský komplex za 2,1 miliardy korun

Společnost PPF Real Estate Holding rozšiřuje své mezinárodní portfolio a vstupuje do Spojených států. Prostřednictvím své americké divize dokončila akvizici velkého kancelářského areálu Mansell Overlook v metropolitní oblasti Atlanty, která má být základním kamenem pro budoucí investice PPF na americkém trhu s nemovitostmi.

Firma vstup na americký realitní trh připravovala delší dobu v rámci strategie geografické diverzifikace svého portfolia. Mansell Overlook je jedním z nejvýznamnějších kancelářských areálů v této oblasti. Transakce současně představuje největší prodej za několik posledních let v lokalitě North Fulton, který leží 38 km od centra Atlanty ve státě Georgia.

Reklama

Administrativní komplex se rozkládá na ploše 61 tisíc metrů čtverečních a zahrnuje čtyři nedávno zrekonstruované kancelářské budovy třídy A s venkovním parkovištěm, parkovacím domem a nezastavěným pozemkem, využitelným pro další výstavbu.

Reklama

„Těší nás, že se nám podařilo vstoupit na americký trh prostřednictvím koupě velmi dobře spravované nemovitosti, která navíc poskytuje potenciál pro další rozvoj. Tato akvizice bude sloužit jako odrazový můstek pro budoucí investice společnosti PPF Real Estate na americkém realitním trhu,“ uvedl Aaron Smith, generální ředitel společnosti PPF Real Estate pro USA.

Prodej a financování transakce za víc než 100 milionů dolarů zajistila společnost Cushman & Wakefield, která se bude nadále starat o řízení a pronájem kanceláří na základě dlouhodobých nájemních smluv s nájemci z řad stabilních, silných a renomovaných firem.

Hlavním nájemcem kancelářských prostor je společnost Yardi, největší americký dodavatel softwaru pro realitní odvětví. Prostory si v areálu pronajímají také společnost Berkshire Hathaway amerického investičního velikána Warrena Buffetta a zdravotní pojišťovna Humana. Celkem poskytuje Mansell Overlook kancelářské zázemí pro více než tři tisíce lidí.

Reklama
Reklama