skip to main content
Technologie

Pracujete do noci? Zkuste v kanceláři rovnou spát

2 minuty čtení

Asi to znáte. Uzávěrka v práci vrcholí, potřebovali byste být nonstop v kanceláři a celou dobu mít kolegy po ruce. Vlastně by se docela hodilo v práci rovnou přenocovat. Šílený nápad? A zkusili jste to už někdy? Ne, nenavrhujeme, abyste si ustlali pod pracovním stolem. Můžete na to jít mnohem sofistikovanějším způsobem.

3

Reklama

Na tomto obrázku není akvárium ani futuristický domeček pro panenky. Je to „sleeping box“ a je v něm všechno, co člověk k životu potřebuje: postel, skříňka, poličky na knihy, lékárnička. Životní prostor s rozměry 2 x 2 x 2 metry. Vynález pochází z dílny firmy CannonDesign, která navrhla obří startupovou líheň pro studenty z univerzity v Utahu se spoustou takových buněk.

Tyto buňky jsou seskupeny vždy po třiceti a každá skupina spolu sdílí koupelnu, kuchyň, obývák a dílnu. Objekt se má otevírat příští rok v srpnu a podnikaví studenti v něm budou moct žít a tvořit, přičemž vůbec nemusí opouštět budovu.

2

Reklama

Celý prostor je navržený tak, aby zvyšoval výkon mladých podnikatelů. Aby byli celou dobu pohromadě a mohli na společné věci pracovat, kdykoli se jim zachce. „Myšlenka je taková: v kukani máte dost pohodlí, ale nevydržíte v ní celý den. Takže vás to nutí ke spolupráci a kontaktu s ostatními,“ říká hlavní designér Mehrdad Yazdani. Pokud někoho uprostřed noci napadne geniální myšlenka, může vytáhnout kolegy z postele a hned ji začít uvádět do praxe.

Spací nebo odpočinková místa se postupně dostávají do firem a jejich kanceláří. I když, jak jsme psali tady, zaměstnanci jsou k nim zatím spíš skeptičtí. Výjimky ale existují. Třeba lidé v Googlu mezi sebou nedávno soutěžili, kdo z nich nejdéle vydrží nonstop v práci.

Vítěz se dostal zhruba na dva roky. V práci jedl, spal, myl se a – pracoval. Přesně k tomu tyto zlepšováky slouží: aby z vás dostaly maximální výkon a udržely vás co nejdéle na pracovišti. Takže si radši pořádně rozmyslete, jestli je opravdu v kanceláři chcete. Náš tip: s prací si pospěšte, ať můžete strávit večer doma.

 

Reklama
Reklama