Majitel PasserInvest Group a miliardář Radim Passer už tři dekády mění tvář bývalého brownfieldu na pražské Brumlovce v kancelářské i rezidenční centrum. Zdaleka s ní ale není investičně u konce.

„Tím, jak se všechno zdražuje, tak celkové dokončení Brumlovky určitě bude někde přes čtyřicet miliard korun. Ale zatím to je zhruba polovina,“ říká v novém Forbes Byznys podcastu člen žebříčku nejbohatších Čechů Radim Passer.

Podle Passera se v Praze staví od revoluce jen obtížně. Česká metropole a ani celá Česká republika prý nemá v porevolučním období vizi. Miliardář v podcastu mluví také o potřebě vystavět okružní trasu metra a také vysokorychlostní železnici na letiště. A rád by stavěl i do výšky.

„Každé normální město ví, že pokud má fungovat, a to i finančně, tak se musí stavět do výšky. To proto, aby to bylo město krátkých vzdáleností, aby fungovala městská hromadná doprava, aby fungovaly služby a podobně. A k tomu potřebujete určité zahuštění na hektar,“ vysvětluje Passer.

Kdy by se z jeho pohledu mohla situace v Praze zlepšit? Jaké další projekty v Praze má Radim Passer rozběhnuté? A kdo byl podle něj největší developer v dějinách Prahy? To vše si poslechněte v podcastu.