Chcete-li dosáhnout opravdového úspěchu, nemůžete jednat jako každý a spokojit se s průměrností. Otevřete se tomu, co chcete, a škrtněte z vašich plánů štěstí a náhodu.

Bez ohledu na to, jak si úspěch definujete, nejdůležitější věci, které si musíte uvědomit, jsou tyto:

  • úspěch je důležitý
  • úspěch je váš závazek
  • úspěch je vaše povinnost

Úspěch není stát se celebritou nebo zúčastnit se olympiády. Úspěch je následovat své cíle a sny a dělat to nejlepší, co je v našich silách. Úspěch je standard, o který bychom měli všichni usilovat jednoduše proto, že alternativa je být průměrný. A navíc, úspěch je nepostradatelný pro naši vnitřní pohodu i pohodu lidí kolem nás.

Často si sami vymýšlíme výmluvy, oháníme se nedostatkem času a vlastní zaneprázdněností, ale pravdou je, že máme příliš nízké standardy a nechce se nám je měnit. Pokud bychom ale uvažovali tak, že MUSÍME udělat vše, co dokážeme, proto, abychom využili potenciál vlastního života a těla, jednali bychom jistě trochu jinak. Pokud by životy vaší rodiny a přátel závisely na vašem zdraví a kondici (a upřímně, nezávisí snad?), přestali byste pouze mluvit a přešli byste k pravidlu 10x – k dosažení výsledků, o kterých jste vždycky snili. Tak proč to neudělat rovnou?

Udělejte z úspěchu svůj zvyk

Když děláte masivní kroky, nepřemýšlíte o tom, kolik hodin budete muset pracovat. Albert Einstein tvrdil, že představivost je důležitější než znalosti, ale velké činy vyžadují obojí.

Existují čtyři stupně jednání a každý člověk neustále vykonává jeden z nich, ať už si to uvědomuje, nebo ne:

  • nicnedělání
  • útěk
  • běžné jednání
  • masivní akce

Když začnete jednat na čtvrté úrovni akce, vaše myšlenkové nastavení se změní a stejně tak vaše výsledky. Začnete dělat věci jinak, příležitosti vás povedou a dny plné rutiny budou minulostí.

Nejsem nejchytřejší, nejsem ani nejkreativnější ze všech, ale můžu vás ujistit, že pokud operuji na úrovni aktivity 10x vyšší než moje konkurence, tak budu vždy dominovat. Nikdy nepoužívám slovo „akce“ v jednotném čísle, protože jsem nikdy nenašel jedinou akci, která by byla natolik efektivní, že by nevyžadovala pokračování. Znásobte cokoliv desetkrát a staňte se odborníkem na akci.

Se závazkem velkých činů jsem pokračoval až do dne, kdy už to pro mne nebyla neobvyklá aktivita, ale zvyk. Bylo zajímavé pozorovat, kolik lidí se mě ptalo: Proč jsi pořád tady takhle pozdě? Co děláš, že voláš takhle v sobotu? Ty nikdy nekončíš, že? Přál bych si, aby moji lidé pracovali jako ty. A dokonce: Kde bereš tolik energie?

Zvykněte si na pozornost

Úspěch je limitovaný pouze tím, kolik pozornosti jste schopni soustředit na sebe, vaši produktivitu a vaše nápady. Správné množství pozornosti bude vždy přitahovat vlnu kritiků, a dokonce haterů. Přestože kritika není nikdy příjemná, měla by být očekávaná, pokud se snažíte vaše projekty zviditelnit. Trvání projektu je determinováno kvalitou toho, co nabízíte. Úspěch vašeho projektu je podmíněný tím, kolik pozornosti pro něj dokážete získat.

Bez správné dávky pozornosti vaší cílové skupiny nebude nikdo znát vás ani váš produkt bez ohledu na to, jak dobrý jste. Vaše vysněná cílová skupina není schopna najít hodnotu v tom, co nabízíte, pokud nejste schopni nejprve získat její pozornost. Úspěch je v prvé řadě určen tím, kolik pozornosti jste schopni pro váš produkt, službu nebo nápad získat!

Nebojte se

Velké myšlenky, masivní akce, expanze a riskování jsou nezbytné pro vaše přežití a budoucí růst. Zůstat malý a nenápadný je cesta pouze k tomu, zůstat malý a nenápadný. Budete-li takto přemýšlet, brzy vás nikdo neuvidí, neuslyší a nebude si vědom vaší existence. Oddejte se myšlení 10x a jednání dle 10x. To je hlavní rozdíl mezi úspěchem a alternativou. Není to o inteligenci, ekonomice, nebo dokonce o tom, koho znáte, protože u velkých činů na tom nezáleží.

Pravidlo 10x je pouhá filozofie, jak dosáhnout svých cílů. Chce to stejnou dávku energie mít skvělé manželství tak jako průměrné, stejně tak jako potřebujete stejné množství energie a úsilí vydělat 10 milionů dolarů jako 10 tisíc dolarů. Zní to šíleně? Není. Vyzkoušejte to a uvidíte.