Pražská burza na začátku týdne nepatrně posílila, index PX stoupl o 0,04 procenta na 1714,09 bodu. V pondělí se dařilo Monetě Money Bank, která si připsala přes procento a půl. Mírně si polepšila také Erste Bank, naopak další přední emise, Komerční banka, energetický ČEZ a pojišťovna VIG, ztratily. Vyplývá to z internetových stránek burzy.

Moneta Money Bank v pondělí zaznamenala nejvyšší přírůstek ze všech emisí, a to 1,63 procenta na 124,60 koruny. Erste Bank si polepšila o 0,26 procenta, obchodování končila na 1367 korunách. Z menších emisí zdražily o 0,84 procenta na 16 720 korun cenné papíry tabákové společnosti Philip Morris a o 0,6 procenta na 25,35 koruny akcie stavitele solárních elektráren Photon Energy.

Komerční banka a ČEZ odepsaly kolem půl procenta, finanční titul uzavíral seanci na 849 korunách a cena energetických akcií klesla na 937 korun. Pojišťovna VIG zlevnila o 0,14 procenta na 735 korun. Z menších emisí spadly cenné papíry výrobce bezpilotních letounů Primoco o 3,23 procenta na 900 korun a 0,92 procenta na 648 korun ztratil zbrojař Colt CZ. Zbylé emise stagnovaly.

Koruna v pondělí posílila a zakončila na podobné úrovni jako minulý čtvrtek. K euru přidala dva haléře na 25,09 koruny/euro, vůči dolaru si polepšila o osm haléřů na 23,69 koruny/dolar. Vyplývá to z informací na serveru Patria Online.