Vinyly se své renesance už dočkaly, zato další téměř vyhynulé médium – audiokazeta – zůstávalo ještě donedávna mimo zájem nostalgické veřejnosti. Tak se to duo designérů BrainMonk rozhodlo změnit, informuje server The Verge. Podle nich jsou kazety kulturní ikonou, na kterou by se nemělo zapomenout.

BrainMonk představují světu nový kazetový přehrávač s názvem Elbow (loket). Ten zjednodušil mechanismus, na kterém fungovaly tradiční přehrávače, a spoléhá pouze na jednu řemenici, která pásku přehrává. Jedná se o biaxiální ruku, která rotuje ve dvou směrech – nahoru, když se vkládá kazeta do zařízení, a do strany při přetáčení. Vše se ovládá jedním kolečkem, otočením doleva se kazeta spustí a přidává se zvuk, otočení doprava slouží pro rychlé přetáčení.

Elbow5

Elbow je vlastně přehrávač redukovaný na samotné jádro. Zbavil se těžkého plastového pouzdra a díky tomu se zdá, že se kazeta přehrává prakticky sama. Bez USB portu by to dnes už asi nešlo, a tak lze Elbow připojit k počítači a taky pohodlně nabít. Vstup pro sluchátka je příjemným bonusem.

Elbow si navíc můžete pohodlně přišpendlit na oblečení, aby vám nijak nepřekážel při chůzi. Pokud už jste si začali připravovat peněženky, máme pro vás špatnou zprávu. Elbow v současné podobě je pouhým prototypem a na finálním produktu se stále pracuje. Můžeme ale doufat, že se na trhu objeví co nejdříve.

Protože kolik se vám doma válí kazet a už je nemáte jak přehrát?