skip to main content
Restart

Překotná akce? Cinema City láká na otevření sálů a na popcorn. Ten ale slíbit nemůže

Skoro by se stylově hodilo, aby společnost Cinema City, která oznámila, že 10. června otevře svá kina, nasadila ten den nějaký němý film. Příliš dalších informací od ní totiž k otevření multiplexů v Česku nedostanete. A nejen od ní, ale ani od konkurence.

Ještě před pár dny přitom Jan Bradáč, šéf konkurenční sítě Cinestar, mluvil o tom, že bez možnosti prodeje občerstvení do sálů se multiplexům otevírat nevyplatí. Právě proto podle něj multiplexy vyčkávaly, byť do kin se díky další vlně rozvolňování smí už od 24. května.

„Cinema City nechce komentovat, jak složité bylo rozhodování o otevření k datu 10. června,“ prohlásila jen Denisa Šandová, PR konzultantka společnosti. O to víc matoucí jsou ale informace, které firma k otevření vydala.

Na první pohled to vypadá, že se ze strany Cinema City jedná o překotnou akci. Možná o výraz jisté netrpělivosti, čemuž odpovídá i to, že společnost sama v tuto chvíli neví, za jakých podmínek se projekce filmů uskuteční, a láká na zážitek, který dnes nemůže zaručit.

Reklama

V tiskové zprávě Cinema City je kupříkladu z dvanácti multiplexů a jednoho megaplexu, které společnost provozuje, vypíchnutý VIP Chodov s možností neomezené konzumace nápojů a pokrmů.

Jenže těžko nyní říct, zda to není předčasné lákadlo. Zda popcorn, cola a další občerstvení bude od 10. června divákům skutečně k dispozici. Zákaz jeho prodeje totiž stále patří mezi platná opatření, která mají bránit šíření koronaviru.

Pokud nebude konzumace v prostorách kina povolena, musíme toto nařízení respektovat.

„Jak uvádíme v tiskové zprávě, i nadále budou dodržována a respektována všechna aktuální vládní nařízení a opatření. Pokud do té doby konzumace v prostorách kina dovolena nebude, musíme toto nařízení respektovat,“ připustila Šandová. „Záleží na ministerstvu zdravotnictví, která omezení v té době budou ještě platná.“

A nijak obšírně se k tomu, jak bude návštěva českých multikin v první polovině června vypadat, nechce vyjadřovat ani konkurence. „Rozhodnutí Cinema City nebudeme komentovat,“ uvedl Jan Bradáč, šéf konkurenční sítě kin Cinestar s tím, že datum, kdy otevře své sály Cinestar, dosud není jasné. „Sledujeme situaci, jednáme, až podle toho stanovíme datum a veřejnost budeme včas informovat.“