skip to main content
Byznys

Při autonehodě zahynul Vince Steckler. Muž, který vytáhl Avast na výsluní

Společnost Avast dnes oznámila, že její bývalý generální ředitel Vince Steckler zemřel v úterý ve věku dvaašedesáti let při tragické autonehodě v kalifornském Irvine. 

Vince Steckler nastoupil jako generální ředitel české společnosti v roce 2009 a zůstal v jejím čele přes deset let. Díky jeho vedení se firma stala globálním lídrem, který dnes chrání online svět více než 435 milionů zákazníků po celé planetě. 

Vince Steckler byl bez nadsázky architektem rychlého růstu Avastu. Během svého funkčního období řídil strategické fúze a akvizice, zejména známou koupi konkurenčního AVG Technologies, za 1,3 miliardy dolarů v roce 2016.

Pod jeho vedením Avast vyrostl ze společnosti s tržbami pod dvacet milionů dolarů na více než osm set milionů dolarů. V roce 2018 úspěšně přivedl Avast na londýnskou burzu cenných papírů LSE. Chybět bude mnoha současným i bývalým zaměstnancům Avastu, kteří s ním v průběhu let pracovali.

„Zpráva o náhlém odchodu Vince je zdrcující a slovy těžko dokážu vyjádřit, o jakou ztrátu se jedná pro nás všechny v Avastu. Vince byl vzor, který sdílel moudrost z mnohaleté kariéry v oblasti technologií a bezpečnosti, určoval tempo tím, že vždy vyžadoval to nejlepší od sebe i ostatních,“ říká generální ředitel společnosti Avast Ondřej Vlček.

Jeho smrt prý ale vnímá i jako osobní ztrátu. „Byl pro mě mentor, lídr i přítel s neopakovatelným smyslem pro humor. Chtěl bych v této těžké chvíli vyjádřit upřímnou soustrast jeho ženě a dětem. Nikdy na něj nezapomeneme,“ dodal Vlček. 

Reklama

Vince Steckler byl podle něj známý svou oddaností Avastu a nekompromisním zaměřením na inovace a výsledky. Věřil v inkluzivní svět, a to jak v Avastu, tak mimo něj.

Se svou ženou se věnoval charitě a jeho filantropické příspěvky zahrnovaly například podporu neziskové iniciativy Magical Bridge Foundation i pomoc při založení centra pro etický přístup k technologiím Center for Responsible, Ethical, and Accessible Technology na jeho alma mater, Kalifornské univerzitě v Irvine.

„Odchod Vince mě hluboce zarmoutil. Byla to mimořádná osobnost. Vůdce s vášní pro svou práci, který dosahoval výjimečných úspěchů. Stal se lídrem v oblasti kyberbezpečnosti a způsob, jakým formoval Avast, nadále ovlivňuje celou firmu a ještě mnoho let bude. Byl pro mne váženým kolegou a přítelem, po mnoho let jsme úzce spolupracovali. V myšlenkách jsem s jeho rodinou,“ říká předseda představenstva Avastu John Schwarz.

Před příchodem do společnosti Avast pracoval Vince Steckler jako senior viceprezident ve společnosti Symantec Corporation, kde měl na starosti celosvětový prodej v hodnotě dvou miliard dolarů.

Předtím získával zkušenosti během dvaceti let práce v oblasti vývoje softwaru, systémové analýzy, IT a rozvoji podnikání. Na Kalifornské univerzitě v Irvine získal titul z matematiky a také z IT a počítačových věd.

Pozůstalí po smrti Vince Stecklera jsou jeho manželka Amanda a děti. Kondolence mohou přátelé a veřejnost zaslat poštou do sídla Avastu na Pikrtově 1737, 140 00 Praha 4-Nusle, nebo prostřednictvím e-mailu condolences@avast.com.