Texty Jacoba Morgana patří na Forbes.cz mezi nejsdílenější. Zabývá se tím, jak se změní v budoucnu naše zaměstnání i náš život. Tady je jeho další článek, tentokrát o technologické revoluci, která s největší pravděpodobností během několika let změní svět. 


Prosazují se nové technologie, díky kterým je internet stále rychlejší. Cena připojení klesá. Čím dál větší počet zařízení má wi-fi a zabudované senzory, rozšíření smartphonů roste neuvěřitelným tempem. Tohle všechno připravuje prostředí pro rozvoj technologie, která zřejmě změní naše životy: Internet věcí (Internet of Things).

Už nyní žijeme ve světě, kde jsou s námi některé věci propojené – a dokáží se spojit i mezi sebou. Třeba fitness náramky, které se umí spojit s naší váhou. Anebo smartphony, pomocí nichž můžeme ovládat osvětlení domu.

Ale představte si tohle v mnohem větším měřítku. Desítky miliard věcí, které jsou vzájemně propojené, od aut a telefonů po nejrůznější přístroje na těle i v těle, elektrické spotřebiče, či dokonce tryskové motory!

Vyplývají z toho jedinečné výzvy a příležitosti pro podnikatele i zákazníky. Tady je naprostý základ – vizualizace organizace FOW Community, která ukazuje 10 důležitých věcí, které každý potřebuje vědět o „Internetu věcí“.

Internet_of_things_CZ_V2

 

Chcete-li vědět více, tady najdete článek „Jednoduché vysvětlení, co je Internet věcí“ (v angličtině).

Další, podrobnější články o fenoménu „Internetu věcí“ najdete na Forbes.cz v následujících týdnech.


Další články Jacoba Morgana na Forbes.cz:

Soukromí je mrtvé. Zabili jsme ho my sami

Přichází revoluce. Za pár let se zcela změní váš pracovní život