skip to main content
EY Podnikatel roku

Přihlaste se! Soutěž EY Podnikatel roku už podvacáté otevírá své brány

Nejslavnější podnikatelská soutěž světa opět zakleká do startovních bloků. EY Podnikatel roku láká úspěšné byznysmeny a byznysmenky v Česku a v dalších více než 40 zemích, aby se zapojili do klání o národní a následně světový titul – a inspirovali při tom ostatní. Uzávěrka přihlášek do českého kola je už za týden. Hlásit se mohou samotní podnikatelé, ale nominace jsou otevřené i široké veřejnosti.

„Těší mě, že se ke zkušeným podnikatelům přidávají stále mladší generace se svými jedinečnými startupy, které postupně přispívají ke zvyšování zaměstnanosti, významně pomáhají rozvoji regionů a zviditelňují českou stopu v zahraničí. Chtěla bych i v letošním roce vyzvat veřejnost, aby nám pomohla poznat řadu podnikatelských osobností, o nichž ještě nevíme. Nominujte podnikatele ze svého okolí či regionu, kterého si vážíte a jehož úspěšný příběh by mohl být správnou inspirací pro začínající podnikatele,“ říká Magdalena Souček, vedoucí partnerka EY v České republice a v části regionu střední a jihovýchodní Evropy.

Podnikatele roku vybírá porota, která je složená z minulých vítězů. Mezi nimi byli například Vlastislav Bříza z Koh-i-nooru, Jannis Samaras z Kofoly, Zdeněk Pelc z GZ Media nebo v historicky prvním ročníku také Kateřina Janků z Moravia IT.

Reklama

Být oceněn jako podnikatel roku je prestiž, zážitek, radost i motivace. Jde o zviditelnění firmy a podnikatelského příběhu v tom nejlepším smyslu slova. Věříme, že to není jen naše cesta, ale i cesta pro další, možná mladší podnikatele. Světové finále v Monaku přináší spoustu inspirace a obchodních příležitostí. Bylo pro nás rovněž možností, jak prezentovat české strojírenství a um českých inženýrů ve světě. Každému bychom účast v soutěži doporučili,“ uvedli Radka Prokopová a František Fabičovic, majitelé společnosti Alca plast a držitelé titulu EY Podnikatel roku 2018 České republiky. Radka Prokopová zasedne v čele odborné poroty letošního ročníku soutěže.

Veřejnost může podnikatele nominovat nejlépe prostřednictvím nominačního formuláře na stránkách podnikatelroku.cz. Na stejných webových stránkách je k dispozici i přihláška pro samotné podnikatele. Uzávěrka nominací je 21. října 2019.