Když šla loni do aukce majestátní vila Passalacqua u pobřeží italského jezera Como, vyvolala její cena, která z ní udělala jeden z nejdražších soukromě vlastněných domů v Evropě, pořádný poprask. Letos můžete zjistit proč. Tím, že zde strávíte dovolenou.

Čtěte také: Chcete dovolenou v místě, které je šetrné k planetě? Vyzkoušejte to tady

Noc v pohádkové nemovitosti ze 17. století, na kterou dohlíží vedení luxusního hotelu Grand Hotel Tremezzo, bude začínat na 8800 a končit na 26 000 eurech, tedy zhruba na 230 000 a 670 000 korunách. Za tuto cenu získáte i svého osobního kuchaře nebo komorníka, který vám bude k dispozici 24 hodin denně.

Kromě jejich služeb si budete moci vychutnat i architektonické skvosty, například originální fresky od Napoleonova dvorního umělce Andrey Appianiho. Napoleon byl totiž jedním z nejvíce vážených hostů vily, stejně jako legendární britský premiér Winston Churchill nebo italský operní skladatel Vincenzo Bellini.

V hlavní budově komplexu se nachází devět apartmá pro 18 hostů a další čtyři pokoje jsou v malém domku pro hosty (zvaném Villa Bellini). Sem se vejde osm dalších hostů. Vilu jako takovou najdete ve vesnici Moltrasio. A aby toho nebylo málo, coby její hosté budete mít přístup do elegantních lázní nebo několika bazénů včetně jednoho, který se vlévá do slavného jezera.

Uprostřed okolních voňavých zahrad, kde rostou citrony a olivy, najdete i 200 let starý skleník a přes 3000 metrů čtverečních podzemních katakomb a tunelů, které sloužily jako tajná cesta do soukromé mariny patřící k paláci.

Vila Passalacqua je druhou nemovitostí, o kterou se Grand Hotel Tremezzo stará. Tou další je neuvěřitelně okouzlující Villa Sola Cabiati, kterou je rovněž možné si zarezervovat pro soukromé účely. Ceny za nocleh zde začínají na 6000 eurech.

Říká se, že letos je pobyt od Grand Hotelu Tremezzo součástí dárkového balíčku od americké filmové akademie, která uděluje Oscary, takže tu můžete narazit i na pár celebrit.