V ulicích je vedro k padnutí. Na Instagramu a Facebooku přibývají fotky vašich přátel a kolegů, kteří se chlubí úžasnými scenériemi z míst, kde právě tráví dovolenou. A vy jedete do práce.

Jste naštvaní, že se místo toho nevěnujete například odpočinku na pláži? Neměli byste. Srpen v práci totiž není úplně k zahození. Pro pořádek – neříkáme, že na dovolenou nemáte jezdit. Jen si myslíme, že léto ve městě (a v kanceláři) má i řadu výhod.

Máte klid na práci

Většina vašich kolegů je na dovolené, stejně jako vaši obchodní partneři. Telefon najednou nezvoní každých pět minut a jindy schůzkami nabitý diář vypadá příjemně vzdušně. Při rozhodování, kam se půjde na oběd, se nemele deset názorů dohromady, ale dohodnete se ve dvou nebo jdete dokonce sami.

Období dovolených má jednu velkou výhodu. Šum ustává a vy máte konečně klid na dohnání restů a pořádnou práci. Dejte se do toho!

Uděláte si pořádek

Navážeme na předchozí bod. Bez neustálého vyrušování a rozptylování se můžete vrhnout na věci, které si už dlouho slibujete. Aktualizujte svůj LinkedIN. Projděte si a vyhodnoťte své to-do listy. A ukliďte si stůl. S čistou hlavou i pracovní plochou se budete lépe soustředit.

Čtetě také: Konec papíru na poradách? Přichází digitální flipchart a digitální stůl

Vyhnete se davům

Letní dovolené s sebou nesou jisté riziko. Jezdí se na ně masově. Jednoduše se tak může stát, že místo zasloužených dnů odpočinku budete bojovat se zácpami na dálnicích, zpožděními na letištích, davy u památek a zaplněnými plážemi. Zatímco se budou ostatní potýkat s masami ostatních dovolenkářů, vy si v klidu naplánujte svou dovolenou na období, kdy si cestování i pobyt užijete beze stresu.

Město máte (skoro) pro sebe

Vylidněné město má spoustu předností. Cestou do/z práce už netrávíte desítky minut navíc v zácpách. I místo na parkování najdete snadno. A v oblíbeném baru, kam vyrážíte na popracovní drink, se nemusíte prát o váš oblíbený spot. Městská džungle se v létě mění v ospalou vesnici, tak toho využijte.

Čtěte také: 10+1 tipů, jak přežít dlouhý let a jeho následky

Doženete kulturu

Během roku nestíháte divadlo ani kino, teď máte šanci dohnat obojí. Navíc se nebudete mačkat v temných sálech. Můžete sedět na čerstvém vzduchu a k tomu jíst a pít něco dobrého. Letní kina jsou stále populárnější a přes léto se pod širé nebe stěhují i některé divadelní soubory. Film nebo představení si navíc můžete vychutnat v místech, kam se jinak běžně nevydáte – v Praze třeba na Nákladovém nádraží Žižkov nebo v prostoru smíchovské Meetfactory.