Tohle je příběh nejzajímavějšího obchodu loňského roku a také příběh jednoho bezradného muže, který nezvládl vzestup k výšinám. Markus Persson vytvořil hru Minecraft a miliony lidí ho za to uctívaly. Jemu to ale nebylo příjemné. Připadal si až příliš odpovědný a taky těžce nesl to, jak s ním lidé, kteří Minecraftu propadli, komunikovali.

Zkusil se proto stáhnout do ústraní, ale ani to nepomohlo, pro lidi byl stále symbolem svého výtvoru (ve kterém navíc vystupoval coby postava, která se jmenovala Notch). Jednoho dne toho měl už prostě dost a napůl v žertu se na Twitteru zeptal, jestli by si jeho firmu nechtěl někdo koupit. Chtěl. Hodně společností chtělo…

Co přesně Perssona k rozhodnutí prodat Minecraft vedlo, proč si nakonec vybral Microsoft a svou hru mu přenechal za 2,5 miliardy dolarů a jak se mu nyní žije na vysoké noze? O tom všem mluvil v jediném rozhovoru, který na toto téma komukoli dal – a mluvil o tom exkluzivně s Forbesem.

Celý příběh o Minecraftu i o životě Markuse Perssona najdete ve speciálním vydání Forbesu Nejbohatší lidé světa, které je právě v prodeji.