„Minutu vydržím, ale pak už mám příliš krve v hlavě,“ říká Jan Řežáb fotografovi, když se naproti své kanceláři staví na hlavu. Devětadvacetiletý zakladatel společnosti Socialbakers, která se zaměřuje na analýzu dat ze sociálních sítí, tohle dělá pravidelně. Je to jeho metoda, jak se aspoň jednou za den zklidnit, zkoncentrovat a „vycentrovat“ se.

„Poprvé jsem to viděl na Bali, když mě manželka vzala na extrémní jógu,“ říká Řežáb. „Zalíbilo se mi to, začal jsem trénovat a za tři týdny jsem se postavil na hlavu a za dva měsíce v tom byl jistý.“

Rezab2

Muž z obálky únorového Forbesu 2015 a dosud jediný český člen globálního výběru talentů 30 pod 30 má víc takových specialit. Velký ohlas vzbudil jeho článek o tom, jak se na filmy a seriály kouká zrychleně, aby neztrácel čas.

V poslední době ho také můžete vidět jezdit po Praze na elektrickém monokole SoloWheel. „Jezdím na něm pořád, prakticky denně do práce, mám to dva kilometry a jsem tady hned,“ říká o stroji, který umí maximální rychlost 25 kilometrů za hodinu.

Tohle číslo se u Řežábova monokola dost často opakuje: stojí 25 tisíc korun a má dojezd 25 kilometrů (jen nabití na plnou kapacitu trvá lehce přes 2 hodiny).

Rezab3

„Já jsem fanoušek všech gadgetů pro osobní dopravu. Zkoušel jsem i hoover board a rocket skates,“ dodává Řežáb. Mimochodem, na monokole můžete v Praze vidět i ekonoma Tomáše Sedláčka či internetového podnikatele Zdeňka Cendru.

Aby se Řežáb udržel v kondici, chodí si občas zahrát florbal a každé ráno cvičí sérii cviků na břicho. „Postupně jsem si cviky dělal těžší a těžší, až jsem se dostal k tréninku Brandana Meyerse,“ odkazuje na youtubové video nazvané The Hardest Ab Workout on YouTube. Má šest minut a opravdu už je to docela záhul.

No, posuďte sami…

Foto: Michael Tomeš