Martin Kasa je podnikatel a investor. Spolu s bratrem Petrem založili e-shop Kasa.cz a naučili Čechy nakupovat na internetu. Pak ho prodali a chvíli se věnovali startupům. Nyní Martin Kasa provozuje online lékárnu Pilulka.cz. Tento text přejímáme s Martinovým svolením z jeho blogu


Před přibližně půl rokem jsem psal článek, jak bych si představoval chytré hodinky. A musím říct, že jsem v názoru velmi konzistentní. Na půl roku starých požadavcích bych nic neměnil.

Apple Watch nenabízí to, co chci od hodinek, a proto jsem si pořídil před pár týdny Garmin Vivoactive. Ty naopak splňují téměř vše, co od hodinek (hodně pro sport) chci. Protože na krásu, jsou zde opravdu jiné hodinky a jablko na nich nakreslené není. Samozřejmě ani napsáno Garmin.

Co mi naprosto na Garmin Vivoactive vyhovuje

  • výdrž baterie (od posledního nabíjení uběhly 4 dny, z toho cca 8km běh se zapnutou GPS a na hodinkách je stále krásných 58% baterie)
  • nemusím mít s sebou žádné další zařízení (GPS inside, vše se sesynchronizuje přes BT až se přiblížím k telefonu – dodatečně)
  • jdou snadno vypnout všechny notifikace (to je to naprosto poslední, co chci, aby hodinky dělaly)
  • mají podporu všech možných sportů a příslušenství přes ANT+ (cardio, cadence apod. – to sice nevlastním, ale komplatibilita je fér)
  • nabízí i golfové údaje (chápu, to nezaujme každého, ale kdo chce kupovat na každý sport jiné zařízení)
  • váha (vivoactive váží jen 38 gramů vč. pásku! Apple Watch budou mít tuším přes 100 gramů)

Osobně očekávám, že budou Apple Watch propadák. Abych nebyl brán za slovo, tak to raději rozvedu. Najde se obrovská masa lidí, co si je koupí. Možná se stanou na čas i jedničkou na trhu chytrých hodinek, to však je síla brandu Apple, ne zásluha daného produktu. Je jasné, že kdyby zítra uvedl Apple jakýkoliv trochu smysluplný produkt, tak se ho prodá obrovské množství. Ale na to nejde sázet do nekonečna. Jsme na vrcholu jedné éry?

PS: Jsem denním uživatelem iPhone a MacBook, ale…


Čtěte také:

Apple Watch klepou na dveře: v pátek si je vyzkouší první zájemci a začne předprodej