Pro prosinec držíme ve Forbesu jednu zásadu – nic vánočního. Nemusíte mít obavy, že byste našli články o tom, jak se dělají vánoční ozdoby, odkud k vám přijedou vánoční stromky, ani jak se mají jihočeští (a další) kapři. Prostě žádná sváteční pohodička. Zato vám ukážeme čupr kluka, který vám pomůže s (možná i předvánočním) nákupem. Jmenuje se Tomáš Čupr a už několik let mění Čechům život. Třeba přes Rohlík.cz, Slevomat nebo DámeJídlo. Pojďme na to, DámeForbes.


Rohlík s čokoládou

Velký rozhovor s Tomášem Čuprem, který založil byznys na tom, že usnadňuje lidem život a za 90 minut vám doveze nákup naklikaný na internetu až ke dveřím.


ZACHumlaný

f

Profil jednoho z nejtajemnějších českých miliardářů Ivana Zacha, který stojí před životním obchodem. Může vyplatit švédské společníky a ovládnout celou televizi Prima.


Mr. SnowHow

Marcel Soural ovládá Trigemu, jednu z největších developerských skupin v ČR, a zároveň má stroj na sníh. Díky němu může zasněžovat své středisko Monínec, i když je kolem ještě podzim (už jaro) a slibuje si od toho delší lyžařskou sezonu a tedy i lepší byznys.


Americký sen žije

V žebříčku 400 nejbohatších Američanů je 42 imigrantů. Nikdy jich tam nebylo více. Inspirujte se jejich příběhy.


Voňavý život

vune

Víte, co váš byznys ještě potřebuje? Pořádně provonět. Umí to Petr Brabec, průkopník aroma marketingu v Česku a jeho firma Aria Pura.


Donaldovy dolary

Detailní přehled majetku nejbohatšího prezidenta USA Donalda Trumpa. Na Petra Kellnera ale zdaleka nemá.


Ajťák v říši knih

albatros

No dobře, tady jsme se těch Vánoc trochu dotkli. Až budete vybírat knihu pod stromeček, vzpomeňte si na Václava Kadlece, jenž už pět let rozšiřuje nakladatelství Albatros.


Fuck-Up Petra Zelíka

Aneb jak se poučil majitel čajové sítě Oxalis, když mu utekl klíčový zaměstnanec i s kontakty a založil konkurenční byznys.


Zmáčkni červené tlačítko

Češi jsou překvapiví mistři světa nejen v antivirech a bezkontaktních platbách, ale i v hybridní televizní reklamě. Co to je? To se dozvíte od čtveřice kluků, kteří se vyfotili pod žižkovskou televizní věží.


Crystal & Plamen

prociosa

Lustry z Preciosy dostávají nový šmrnc, který se poprvé naplno ukáže v úplně nové pětisetmetrové prodejně v centru Prahy. Vlajkovou loď připravují a řídí Andreas Klug a Michael Vasku.


Zemský ráj to na pohled

Jiří Kejval, Petr Kolář a Josef Baláž budují na východním pobřeží Kanady luxusní resort pro bohaté Newyorčany. Domy se tady budou prodávat za 10 milionů dolarů.


Škoda Kodiaq

Autotest prvního velkého SUV z Mladé Boleslavi.


Slaná tečka

Sladkého budete mít teď dost, tak jsme předělali sladkou tečku na slanou. Nebo to možná budeme střídat. Jednou steak, jednou makronka. Tentokrát jihoamerický vyzrálý steak z Beef baru.


Věříme, že si při čtení Forbesu odpočinete od pohodičky kolem a inspiruje vás na celý prosinec. Děkujeme, že nás čtete, a napište nám, co se Vám líbilo. A co už méně. Ať můžeme být lepší.

cover