Řekli jsme si, že Vánoc je kolem nás všude dost a že my vám je v novém Forbesu, který právě dnes vychází, vnucovat nebudeme. I když… nakonec jsme našli vlastně docela pohádkový příběh, který začíná už z titulní strany. Je to příběh Martina Poše, v jehož autosedačkách jezdí miliony dětí a každý druhý prodaný kočárek vyrobil on. Svoji značku Cybex spojil s čínským koncernem Good Baby, kde se stal Deputy CEO a desetiprocentním podílníkem. Zaměstnává 28 tisíc lidí a říká, že ta pravá jízda teprve začíná…

tagworldwide.com

A co dál najdete v prosincovém čísle?

Alza je nejúspěšnější český e-shop a roste raketovou rychlostí. Kde se ale vzala a kdo je její majitel Aleš Zavoral (odtud Al-Za), kterého na veřejnosti zastoupil zelený mužíček z reklamy? Jak se stalo, že z malého krámku v Dělnické ulici vyrostl obrovský internetový obchod s loňským obratem 11 miliard korun? Příběh Alzy, která letos slaví 20 let od založení, si přečtěte v článku Michaela Mareše.

alza

Česko je velmocí ve výrobě ultralehkých letadel. A Jiří Tlustý a jeho hradecká firma TL-Ultralight patří k nejúspěšnějším výrobcům. Teď chce vsadit na luxus a vyrábět „Ferrari mezi ultralighty“.

ultralight_4

Facebook vydělává na minulosti, Twitter na přítomnosti a Pinterest, kterému lidé svěřují svá přání a sny, vydělává na budoucnosti. Dnes má tato v Česku zatím málo známá síť hodnotu pět miliard dolarů a dál roste – a troufá si i na Facebook. Jak tahle firma funguje a kdo za ní stojí? V novém Forbesu o ní máme osm stránek s prvotřídním inside příběhem.

1014_ben-bilbermann-evan-sharp_1200x675

Mochtín, Divice, Zdislavice, Ruda nad Morvaou, Sukorady… to jsou české zámky na prodej. Kolik stojí (připravte si minimálně pět milionů korun) a vyplatí se je opravdu koupit? Být zámeckým pánem není žádná legrace a, jak píše Jana Dresselová, může to být pěkně ošidná investice.

trebotov_tvrz_2

Komu patří české McDonaldy? Seznamte se s ženou, které v titulku přezdíváme Big Mac Máma. Renatě Roubínkové Baierové patří sedm provozoven v Česku a ročně u ní sníme fastfoodových pochutin za 230 milionů korun. Kolik stojí založit si vlastní franšízu McDonald´s a z čeho je vlastně Big Mac (nápověda: maso je místní, ale zbytek české pole neviděl…)? Dozvíte se na straně 86 prosincového vydání.

mc_donald_fransiza_7

Veyron je nejrychlejší auto na světě, jede rychlostí 431 km/h a pomalu se doprodávají poslední volné kusy – za cca 56 milionů korun. Co přijde po veyronu? A jak se vyrábí? Přinášíme exkluzivní pohled do francouzské továrny Bugatti, kde jsme se byli v listopadu podívat.

bugatti640

A také mnoho dalšího čtení na 148 stranách. Například: Čtvrtstoletí s pražským Hiltonem; 7 otázek pro Ondřeje Fryce; Válka e-motocyklů; Babiš versus spermatická nula; Příběh chytrých map Clevermaps; Svoboda v práci aneb Když vám plat určuje kolega; Jak si Facebook vybral brněnské ROI Hunter; Interview s CEO Vacheron Constantin; Autotest BMW X6 M50D.