Prosincové číslo je tady. Od začátku do konce, alespoň doufám, je nabité zajímavým a originálním čtením, které stojí za vaši pozornost.

Famiglia Mattoni – Otec & syn. Antonio & Alessandro Pasquale udělali z české mattonky světovou vodu Mattoni. Jak se k ní vlastně dostali a jaké s ní mají ještě plány, se dozvíte ve vůbec prvním společném rozhovoru, který kdy dali.

obalka prosinec


Velká čínská party – Na Pražském hradě se odehrála velká čínská party. Kdo všechno na ní byl a co udělá s českým byznysem?


Provazoběžec – Dan Křetínský má velké plány, ale taky velké dluhy. Ve Forbesu poprvé mluví o tom, co s nimi chce udělat, jak a komu prodá třetinu firmy a jak ho to vystřelí mezi světové miliardáře. Plány jsou jedna věc, realita druhá.

danglar kretinsky


Kdo zdražil viagru – Jak a kudy vyvede nový šéf Pfizeru svoji firmu z problémů a jakou roli v tom bude hrát cena léku na pořádnou erekci?


Český ale – Je to jako mantra – Češi jsou přesvědčení, že mají nejlepší pivo na světě, a taky ho nejvíc vypijí. Jenže se přitom nalévají ležákem a to chce změnit firma s dvojocasým lvem ve znaku. Two tales a jejich Ales.


Tatra řadí na pětku – Česká automobilka, která si zažila v poslední době hlavně hubená léta, se vrací zpět. S auty, která buď nikdo jiný nevyrábí, nebo vyrábět nechce.

20151019_ZER_tatra_013_do CB


3 x 3 miliony na start – Elektrický skateboard, novátorská aplikace pro shánění lidí a vibrátor – tyhle tři projekty získali každý víc než milion korun díky akci, při níž Forbes, Impact Hub a Zonky sháněly peníze.


Ford a jeho čerstvá tvář – Jak vidí nový šéf Fordu Mark Fields budoucnost automobilky, která ví, že už nestačí být automobilkou.


Alibaba – Firma, jež udělala ze svého majitele nejbohatšího Číňana, roztáčí celosvětový obchod s padělky a dobře o tom ví. A moc se jí nechce s tím něco dělat.

baba4


Šusem za snem – Štěpán Koudela vyloupil rakouské národní dědictví. V zemi, která je pyšná na lyžování víc než na Sacher Torte, si otevřel jako Čech lyžařskou školu. A docela dobře se mu tam daří.


Česká zima – Ukážeme vám, jak být na svahu světový, stylový a přitom mít všechno Made in Czech Republic.


Bačkory dolů – Kdykoliv zapnete počítač, skoro jistě narazíte na práci jednoho Čecha. Tím Čechem je Aleš Holeček, který je podepsaný pod všemi možnými Windows a teď začne pracovat na všech kancelářských programech Microsoftu. Řekneme vám, jak.

holecek_foto_schejbal_9344


Ukážeme vám taky hodinky za 200 milionů korun, auta, módu, kamna, živé i mrtvé celebrity. Přejeme úspěšný a pokud možno klidný závěr roku a nějaký čas na čtení. A když vám vybyde čas i na psaní – řekněte nám, jak se vám prosincový Forbes líbí a co máme zlepšit. Rádi to uděláme! Pište na petr.simunek@forbes.cz.