skip to main content

Proti proudu: Jak dětství ve Vietnamu pomohlo návrhářce překonat pandemii v Praze

2 minuty čtení

Je jako malá atomová elektrárna na radost. Přitom by Mimi Lan Nguyen nemuselo být zrovna do smíchu. Je návrhářka dámské módy a má svůj salon v centru Prahy. Jenže slušně fungující podnikání, které má Mimi postavené na osobním kontaktu se svými zákaznicemi, pandemie zasáhla pořádně.

Na e-shopu toho prodám za týden tolik, co v obchodě běžně za den.
Reklama

Tržby se propadly v průměru o polovinu, některé měsíce byly ještě horší. „Na e-shopu toho prodám za týden tolik, co v obchodě běžně za den,“ říkala Mimi na jaře a – smála se.

Je totiž nenapravitelná optimistka, a jak sama říká, dětství ve Vietnamu, kde žila do svých patnácti let, ji navíc na podobné nečekané situace dobře připravilo.

„Rodina tam prožívala války a to se podepsalo na naší výchově. Základ je, že musíš reagovat rychle a nehrát si na hrdinu,“ říká.

Reklama
Návhářka Mimi Lan Nguyen.

V praxi to znamenalo, že hned loni v únoru, kdy v Paříži viděla, že tam nejsou žádní čínští turisté, a že to tedy s novou nemocí bude asi vážnější, než se v Česku tehdy ještě jevilo, včas seškrtala plánované investice a ušetřila tak spoustu peněz.

Teď je sice její salon La Femme Mimi u Václavského náměstí zase otevřený a do obchůdku stylizujícího pláže Bretaně přicházejí zákaznice skoro jako dřív, o tom, že by bylo vyhráno, ale ještě nemůže být řeč.

Reklama
Reklama