skip to main content

Průvodce pro gentlemany: 3 typy bot, bez kterých se neobejdete

Ať jsou toulavé nebo sedmimílové, ať ručně šité nebo s tkaničkami, hodně o vás napoví. A taky můžou výrazně ovlivnit vaše zdraví. Řeč je o botách, ale opravdu muži na svá chodidla nazouvají to nejlepší a šik? Gentleman by měl investovat do kvality, radí na webu CNN Tom Kalenderian, výkonný viceprezident americké společnosti Barney’s, řetězce obchodů s luxusními botami, který má 36 let zkušeností s prodejem obuvi.

„Provedení a kvalita boty ovlivňují vaši postavu a to, abyste mohli komfortně chodit,“ říká Kalenderian. Nosit krásné, dobře padnoucí boty dává mužům možnost „soustředit se na jiné věci a nestarat se o to, co nosí“, vysvětluje šéf Barney’s a coby expert radí, jaké tři typy bot by neměly chybět v botníku žádného gentlemana:

Čtěte také: Průvodce pro gentlemany: tyhle typy tašek, by měl mít každý muž

  • První jsou nízké šněrovací boty, které dobře fungují do byznysu i na víkend. „A výborně se hodí jak ke krásnému tmavému obleku, tak ke smart džínám,“ objasňuje Kalenderian.

šněrovací

Reklama

  • Druhé jsou kotníčkové boty chukka. Tato bota se obvykle vyrábí z tmavěhnědého semiše. „A je to perfektní ležérní bota,“ tvrdí. „Hodí se ke kašmírovému saku a džínám, ale taky ke kalhotám chinos. Tato bota je tou pravou volbou komfortu, když chcete o víkendu vypadat poloformálně.“

chukka2


  • „Poslední, ale neméně důležité jsou tenisky. A ty jsou dnes už nutností,“ ví Kalenderian. „Ty správné můžete nosit ke všemu od smokingu po džíny. Móda nediktuje, že musíte nazouvat formální boty k formálnímu oděvu. Ležérnost mužského oblečení vede k obrovskému nárůstu potřeby nosit tenisky.“

sneakers

Čtěte také: Průvodce pro gentlemany: ponožky o vás řeknou víc, než myslíte