Tohle je nenápadný oříškový král Dominik Píchal. Z dětského pokoje vybudoval firmu sápající se na půlmiliardový obrat. A jeho Grizly prý je pořád ještě na začátku.

Vzduchem se line nasládlá vůně mandlí a pražených ořechů. Nenasytně je polyká nerezová mašina, která je přechroustá a rozemele najemno, až je z nich oříškový krém. Ve vedlejší hale jsou regály plné kešu a másla z nich, o kus dál chia semínka, vedle sušené mango.

Základy, na kterých stojí byznys Dominika Píchala a jeho e-commerce království Grizly.cz, možná největšího středoevropského e-shopu s ořechy, sušeným ovocem a semínky. Denně odbaví přes dva a půl tisíce objednávek, což dělá skoro třicet tun zboží.

Aby všechno běželo jako na drátkách, kmitá v téhle výrobní hale v Hlušovicích, ve skladech a další výrobní hale o pět kilometrů dál, na kraji Olomouce, dohromady 130 zaměstnanců. Docela slušné počty na to, že ještě před třemi lety byl tenhle podnik v podstatě one-man show, dlouho budovaná jenom z pokojíčku rodinného domu.

„Naštěstí byl můj dětský pokoj v přízemí a měl velké okno, takže nakládka nebyla zase tak složitá. Nemuseli jsme nosit palety po schodech do třetího patra,“ popisuje zcela vážně Píchal, jak se na Vánoce před pěti lety v jejich ulici mezi zástavbou rodinných domků otáčel dlouhý mnohatunový kamion.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium