Radovan Vítek, třetí nejbohatší Čech a vládce realitní skupiny CPI Property Group, pokračuje v uklízení a leštění svého byznysu. Po několikaměsíčním snažení získala jeho CPI PG investiční rating od agentury Moody’s.

To v praxi znamená, že se realitní říše Radovana Vítka bude moci levněji financovat a získá také širší okruh potenciálních investorů do jejích dluhopisů.

„Naší skupině to umožní přístup na mezinárodní kapitálové trhy a dále posílí naše pozice na lokálních trzích. Tento úspěch lze v neposlední řadě připsat i důsledné práci týmu našich zkušených manažerů se silnou podporou majoritního akcionáře,“ uvedl k tomu Martin Němeček, výkonný ředitel skupiny CPI PG.

Nové bondy, které CPI vydá až do výše 1,24 miliardy eur, budou podle skupiny vůbec poprvé zacíleny na evropské trhy a institucionální investory. Eurodluhopisový program bude kotovaný na burze v Dublinu a podílet se na něm budou Deutsche Bank, SG CIG, UniCredit a UBS Investment Bank.

„Získání ratingu nás opravdu potěšilo, je to další krok v rozvoji firmy a jsme také jedna z mála firem, které se to v českém prostředí podařilo,“ uvedl Martin Němeček pro Forbes.

Loni se to podařilo také například telekomunikační společnosti Cetin z portfolia PPF Petra Kellnera. Moody’s ohodnotila CPI PG a její dluhopisový program investičním stupněm Baa3 se stabilním výhledem.

Přibližně polovina kapitálu získaného z eurových dluhopisů má jít na refinancování starších dluhů, další části zamíří na investice do stávajícího portfolia (rekonstrukce a modernizace především nákupních center) a zbývající budou použity na nové akvizice. Velikost výnosu se stanoví ke konci září, kdy proběhne první nabídka těch dluhopisů v Londýně.