„Když mi zemřel otec, chtěl jsem to slovo a vše, co představovalo, úplně vymazat ze svého života,“ vzpomíná David Foldyna. Učinil ale pravý opak. Kreativní ředitel reklamní agentury, který sbíral ve svém oboru nominace i prestižní ocenění, se rozhodl svůj profesní život rozdělit tak, aby se věnoval také dobročinnosti.

Společně se dvěma dalšími kolegy založil organizaci s všeříkajícím názvem Fuck Cancer, která sdružuje mladé onkologické pacienty společně se zkušenými profesionály i nadšenci.

„Neradi ale používáme slovo pacient. Pro nás jsou ti, kteří se s nemocí setkali, hrdinové. Říkáme jim proto heroes,“ vysvětluje Foldyna.

„Mám dojem, že jako marketéři přistupujeme k neziskovému sektoru jinak. Jako k byznysu, ale zároveň s empatií,“ říká David Foldyna. Proto s Fuck Cancer spolupracují také influenceři a zakladatelé přemýšlí o projektu jako o brandu. Sdružení také spolupracovalo na seriálu Smysl pro tumor, který uvede 7. ledna Česká televize.

Jak najít v práci s onkologicky nemocnými systémové řešení a co člověku, kterého rakovina potká, za žádnou cenu neříkat? Dozvíte se v nejnovějším díle podcastu Forbes Life!