skip to main content
Nemovitosti

Ranč Jeffreyho Epsteina je na prodej. Není to jediné místo s temnou historií na realitním trhu

To horrorové klišé znáte. Americká rodinka se přistěhuje do domu, který je postavený na místě bývalého indiánského pohřebiště / prokletého blázince / rituálního masakru neviňátek, a pak se diví, že tam straší. Tohle klišé se ale nepraktikuje jen ve filmech, ale i ve skutečnosti.

Ve Spojených státech je nárazově na trhu množství pozemků a budov, které mají temnou minulost spojenou se životem v luxusu, a přitom se prodávají za desítky milionů dolarů.

Mnohým prominentním místům s pošramocenou pověstí to dává naději na nový, lepší život. Ale na horrové klišé by noví majitelé také zapomínat neměli. Vždyť všechna vyprávění koření z reality.

Aktuálně je na prodej ranč „Zorro Ranch“ Jeffreyho Epsteina. Americký finančník, který byl v červenci 2019 nalezen mrtvý v cele před procesem kvůli zneužívání nezletilých dívek, se měl svých zločinů dopouštět právě i na tomto místě s rozlohou 8000 akrů.

Reklama

Nyní se poskvrněný ranč zlovolného muže, který měl kontakty až na nejvyšší patra americké politiky, prodává za 27,5 milionu dolarů. Prodej má v režii společnost Sotheby´s International Realty.

Epstein si pozemek pořídil už v roce 1993 a vybudoval na něm sídlo o 2790 čtverečních metrech. Toto místo, disponující i přistávací plochou pro letadla, jurtou a mnoha dalšími domy, figurovalo ve výpovědích žen a dívek, které měl Epstein s hosty svých večírků právě tady zneužívat.

Před dvěma lety našel svého kupce dům na hollywoodské adrese 3301 Waverly Drive, kde se stoupenci Charlese Mansona završili své vražedné řádění, jemuž v roce 1969 padla za oběť i herečka Sharon Tate.

Dům na adrese 3301 Waverly Drive byl domovem Lena a Rosemary LaBiancových, které právě tam Mansonovi lidé mučili a zavraždili následující den po drastickém přepadení sídla režiséra Romana Polanskiho (které bylo od té doby zbouráno, znovu vybudováno a dostalo novou adresu).

Za 1,98 milionu dolarů jej v roce 2019 koupil Zak Bagans, hvězda reality show Ghost Adventures, v níž se zabývá právě návštěvami míst s temnou minulostí a paranormální aktivitou. „Cítil jsem v tom domě velice, velice silnou energii,“ nechal Bagans slyšet pro britský Guardian o koupi.

Reklama

V tom stejném roce měl mimochodem Bagans ještě jednu atraktivní možnost, jíž nevyužil. Tehdy bylo krátce na prodej kalifornské sídlo Pyrenees Castle v Alhambře, kde v roce 2003 zavraždil hudební producent Phil Spector herečku Lanu Clarksonovou.

Do prodeje nedal dům nikdo jiný než Spectorova exmanželka Rachelle. Cena: 5,5 milionu dolarů. Nabídka byla sice brzy stažena, ale dům se podařilo prodat za 3,3 miliony dolarů.

Pořídit se dá aktuálně také legendární adresa 1923 Paramour Estate v losangeleském Silver Lake. Čtyř a půlakrové sídlo Mediterranean Revival zde bylo vybudováno pro hvězdu němého filmu Antonia Morena a jeho ženu a dědičku ropného impéria Daisy Canfield Morenovou.

Kde je ta kýžená temnota? V tom, že matka Canfieldové Chloe byla v roce 1906 zavražděna pomateným zaměstnancem a samotná Canfieldová tragicky zemřela při autonehodě na slovutném Mulholland Drive. Sídlo se nyní prodává za 39,9 milionů dolarů.

A jak uvádí server Hollywood Reporter, na prodej je v současnosti také zásadní lokace Coppolova Kmotra, 1927 Hearst Estate v Beverly Hills.

Právě tady se uzavřela pohnutá historie amerického byznysmana, bulvárního mediálního magnáta a politika Williama Randolpha Hearsta, který Orsonu Wellsovi posloužil jako ústřední inspirace pro jeho Občana Kanea. Hearst skonal právě tady.

Když se jeho dlouholetá partnerka, filmová hvězda Marion Daviesová, v opojení z alkoholu a sedativ dozvěděla, že Hearst je mrtev a jeho tělo z domu odvezli, prohlásila: „Uvědomujete si, co provedli? Ukradli mi můj majetek. On mi patřil.“

Dějiště tragického příběhu je nyní na prodej za 89,75 milionů dolarů.

Reklama
Reklama