Nebýt bývalého vztahu s moderátorkou Gábinou Partyšovou, nikdo by o něm asi nevěděl. Podnikatel Daniel Farnbauer si rád drží  „low profile“ – snaží se na sebe nepoutat větší pozornost.

Alespoň to o něm říká řada lidí z byznysu. Kromě bulvárních zkazek skrze jeho bývalou manželku o Farnbauerovi příliš zpráv nekoluje. Přitom jde o člověka, který aktuálně hraje prim v nemovitostních obchodech na nejlukrativnějších místech v Praze.

Třiačtyřicetiletý majitel společnosti FID Group koupil během krátké doby dvě budovy v samém srdci Prahy a stálo ho to přes miliardu: konkrétně 1,2 miliardy korun.

První budovou je Albatros na rohu ulic Na Perštýně a Národní. Prodej před týdnem potvrdila skupina PSN miliardáře Václava Skaly s tím, že Farnbauer budovu koupil na konci loňského roku. Za dům, v němž dříve sídlila Česká spořitelna a nedávno v něm vznikl moderní coworkingový prostor Spaces, zaplatil Farnbauer podle zdroje z realitního trhu 750 milionů korun.

Budova Albatros | Foto Google

Sotva 100 metrů od Albatrosu pak získal také prvorepublikový palác ve Spálené ulici 51, který leží přímo naproti obchodně-administrativnímu centru Quadrio. Tenhle nákup měl podle našich informací cenovku kolem půl miliardy.

Oba domy jsou ve strategické lokalitě, o kterou je stále větší zájem a do budoucna se od ní očekává slušná výnosnost. Místo vykvetlo s vybudováním zmíněného Quadria a také s nejnovější stavbou Drn na Národní třídě, kde fungují mimo jiné open spacy světové značky WeWork.

Okolí téhle zlaté „křižovatky“ čeká ještě další vzkříšení v podobě rekonstrukce historického obchodního domu Máj, který před rokem koupila od řetězce Tesco společnost Amádeus Real kontroverzního českého podnikatele Václava Klána.

Daniel Farnbauer není na nemovitostním trhu žádným nováčkem. Jeho jméno je spojené s nákupem Slovanského domu, který jeho FID Group kupovala v roce 2015 spolu se skupinou ruských investorů. Za palác v  pražské ulici Na Příkopě tehdy společně zaplatili zhruba dvě miliardy korun. Podnikateli patří také dům č. 26 v Dlouhé ulici, kde se loni na podzim otevřel stylový klub s fusion kuchyní Moon.

Farnbauer není na nemovitostním trhu žádným nováčkem.

Do FID Group spadá hned několik firem, které se věnují investicím do nemovitostí nebo jejich správě a pronájmu. Na trhu kolují spekulace, že Farnbauer investuje v Česku peníze z ruských zdrojů.

Podle dalších zdrojů jde ještě o „historické“ peníze, které vydělal jeho otec zkraje 90. let obchodem s textilem a dalším zbožím mezi Ruskem a tehdejší ČSFR.