skip to main content
Forbes Podcast

Recese je plíživá, ale nám se daří jako nikdy dříve, zní z rodinné firmy Gumex

Recese je plíživá, ale nám se daří jako nikdy dříve, zní z rodinné firmy Gumex

Rodinné firmě Gumex ze Strážnice na Moravě se v posledním roce nebývale daří. Firma loni zažila historicky nejúspěšnější rok jak v Česku, tak na Slovensku. Tržby se tak zvedly o osmnáct procent na 430 milionů korun. A letošek na rekordní výsledky zatím směle navazuje.

„Letošní leden až duben jsme v meziročním porovnání výše asi o šestnáct procent,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu spolumajitel rodinného podniku Libor Sedláček. Ten firmu spoluvlastní a je v jejím managementu společně se svým bratrem Dušanem a sestrou Janou.

Zakladatel a hlava rodiny Jan Sedláček z operativního vedení odstoupil, ale ve firmě je stále uznávanou autoritou a pracuje v ní v oblasti controllingu.

Trio sourozenců a spolumajitelů rodinné firmy Gumex: Libor Sedláček (vlevo), Jana Lagová a Dušan Sedláček
Reklama

Rodina Sedláčků úspěšně proplouvá rozbouřenými ekonomickými vodami, kde se vzdouvají vlny v podobě inflace nebo zpožděných dodávek. „Myslím, že recese tu s námi už je. Jen je taková plíživá, zvláštní. Nám se ale daří,“ neskrývá spokojenost Libor Sedláček.

V rodinném Forbes Byznys podcastu se dále doslechnete, jak mají sourozenci z klanu Sedláčků ve firmě rozděleny role, jakých hodnot se od samého počátku podnikání drží a jaké mají nejbližší byznysové plány.