skip to main content

Redakční filmové tipy: rasismus v USA, mafiánská Itálie i hluchý bubeník

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravil redaktor Honza Strouhal. Zavede vás na jihovýchod USA, do mafiánské Itálie a taky do světa neslyšících.

Reklama

Zelená kniha
(HBO GO, 130 minut, 2017)

Příběh o dvou naprosto rozdílných lidech, kteří brázdí pozdně segregovaný jihovýchod USA v Cadillacu DeVille z roku 1962. Snímek o tom, když si černošský klavírista pronajme služby bývalého vyhazovače a podvodníčka Tonyho, nabídne během dvou hodin i dramatické chvíle. Ve výsledku je ale velmi oddychovou záležitostí.

Suburra (Krvavé předměstí)
(Netflix, 134 minut, 2015)

Reklama

Režisér seriálové Gomory Stefano Sollima před pěti lety natočil snímek, který přibližuje mafiánské klany a korupční prostředí tehdejší Itálie v té nejsyrovější formě. Není divu, že se po zveřejnění snímku proti němu zvedla nevole politiků, ale i samotného Vatikánu. 

„Kdyby v dnešní době měli točit Kmotra, přál bych si, aby vypadal nějak takhle,“ zní jedna z diváckých recenzí a nezbývá než ji plně podepsat.

Sound of Metal
(Amazon Prime, 130 minut, 2019)

Noční můra každého muzikanta nebo dýdžeje – ztráta sluchu, se kterou se musíte naučit žít. Pro každého je tohle zjištění psychicky velmi náročné, pro hudebníka daleko více.

Zde je vše ještě umocněno tím, že hlavní hrdina je závislý na drogách a prvním jeho krokem do světa absolutního ticha je odvykací kúra.

Reklama
Reklama