Pražský softwarový dům eMan loni zvýšil obrat o patnáct procent na rekordních 258,6 milionu korun. Provozní zisk EBITDA však firmě klesl o pětinu na 18 milionů korun.

„Jsem rád, že i přes řadu negativních faktorů, které ovlivňují naše každodenní životy a byznys, se nám daří růst. Zároveň jsme navázali řadu partnerství a díky tomu se můžeme podílet na mnoha zajímavých projektech a vytvářet synergie napříč technologickým světem,“ uvedl výkonný ředitel Michal Košek.

Společnost loni prostřednictvím kapitálových investic rozšířila své aktivity mimo vývoj softwaru a mobilních aplikací a mění se postupně také na plnohodnotný technologický holding. Mezi její klíčové zákazníky patřily firmy Škoda Auto, Cendis nebo ČSOB. Úspěch zaznamenala společnost také na herním trhu, kde pod hlavičkou dceřiné společnosti Legend has it vyvíjí hru Realms of Alterra. Součástí jejích plánů do budoucnosti jsou další akvizice a diverzifikace podnikání.

Společnost eMan je předním českým dodavatelem softwaru, který vedle Česka působí ještě v USA. Od roku 2020 jsou akcie společnosti volně obchodovány na trhu PX Start na Burze cenných papírů Praha a na burze RM-Systém.

V roce 2021 firma investovala do internetové společnosti Hardwario a založila venture kapitálový fond eMan Innovations. V loňském roce pak oznámila založení firmy Tasty Capital pro podporu technologických projektů v rané fázi vývoje.