Mýdlo s jelenem, šampon s kopřivami, mléko v sáčku anebo třeba pořádné šaty s puntíky. To jsou dost pravděpodobně věci, které vám, když se řekne retro, naskočí automaticky. Do módy – a bežného užívání – se ale dostává i řada dalších produktů, které jsou sice moderní, ale nádech minulosti v sobě hravě uchovávají. Tohle je 10 z nich.

Fujifilm Instax

Ať už se o prázdninách chystáte někam za dobrodružstvím nebo trávíte čas u vody či na chalupě, určitě budete fotit. A jestli vás už nebaví kompaktní digitály nebo foťáky na telefonu, ale zároveň nechcete pokoušet štěstí se zrcadlovkou, mohl by se vám líbit tento nový fotoaparát Fujifilm Instax, kterým pořídíte instantní fotografie stejně rychle a jednoduše, jako je tomu u klasického Polaroidu.

Fujifilm Instax


Moka konvička

Popularita téhle konvičky stále roste, a to nejen mezi kávovými nadšenci. Funguje na jednoduchém principu vzpínání vody při jejím zahřívání, která ze spodní nádoby projde skrz sítko s kávou do horní nádoby. Příprava kávy tímto způsobem není vůbec náročná a zabere vám jen pár minut. A káva je naprosto skvělá.

Moka konvička 2


Síťovka

Někdo ji nesnášel, někdo ji miloval, ale znali jsme ji všichni. Dnes je klasická síťovka k dostání v nepřeberném množství tvarů a barev. Stačí si jen vybrat a vyrazit na farmářské trhy nebo jen tak do města či do práce. Uspoří vám nejen spoustu místa v kabelce, ale bude také skvělým osobitým doplňkem, se kterým jistě zaujmete.

Síťovka 2


Gramofon

Vneste do svých domovů řádnou dávku nostalgie a pořiďte si gramofon. Není totiž nad to si při sklence vína s přáteli poslechnout vaši oblíbenou hudbu ozývající se z klasické LP desky, kterou koupíte v leckteré specializované prodejně. Případně si zajeďte na výlet do zahraničí, kde v odlehlých čtvrtích narazíte na spousty malých krámků, kde lze nejen tyto desky často pořídit o dost levněji.Gramofon


Tenisky Botas

Tenisky jsou nestárnoucí trend, stejně jako česká značka Botas. Ta nedávno představila zbrusu novou kolekci barevných tenisek, které budou bavit jak sportovní nadšence, tak i milovníky módy. Světové celebrity i módní ikony totiž tenisky milují a nosí je snad ke všemu. A čím barevnější, tím lepší.

Botaska 2


Kolo Favorit

Pokud vás nebaví přeplněné MHD, ale pěšky to máte do práce přeci jen daleko, pak si kupte kolo. Uděláte něco nejen pro své zdraví, ale zvýší se i šance, že budete v práci včas. A co víc, můžete ho brát i jako takový doplněk. Na trh právě znovu přišel Favorit, který se snaží vyhovět novodobým trendům a cílí na elity. Často jsou jejich majiteli podnikatelé či umělci a patřit k nim můžete i vy. O comebacku slavného Favorita jsme psali i zde.

Favorit 2


Piknikový koš

S přicházejícím létem si můžete zpříjemnit chvilky s rodinou či partnerem s tímto vychytaným piknikovým košem. Sbalte deku a vydejte se hledat rozkvetlou louku, kde si své oblíbené jídlo jistě vychutnáte, a to i díky kvalitnímu keramickému nádobí, které má styl.

Piknikový koš


Sifon

Stává se vám často, že máte chuť na vodu s bublinkami, ale minerálka zrovna došla a do obchodu to máte daleko? Pak vás jistě potěší, že sifonová lahev je zpět. V poslední době přišla na trh spousta značek, které se snaží vrátit sifonovou lahev zpátky do našich domácností, vylepšenou snad ve všech ohledech. Stačí si jen vybrat.

Sodastream


Kazeto boxy

Přemýšlíte o tom, že si pořídíte zajímavé úložné boxy do své kanceláře, ale nechcete utratit spoustu peněz za práci známého designéra? Většina z vás jistě zná značku Kazeto, která vám připomene malé barevné kufříky, do kterých bylo zvykem si v dětství ukládat své poklady. Ale věděli jste, že Kazeto vyrábí i jiné věci než jen kufříky? Jako třeba tyto jednoduché bílé krabice, které nejen že ukryjí spoustu nepotřebných věcí, ale navíc rozzáří i vaši kancelář.

Kazeto boxy 2


Žvýkačka Pedro

Není to tak dávno, kdy se v pražských Letňanech otevřela prodejna proslulých žvýkaček Pedro. Sortiment je zde pestrý a kromě žvýkaček s obrázkem kluka v klobouku nabízí také další druhy sladkostí, především želé bonbony na váhu, které si můžete namíchat dle libosti a své chuti. Můžete si tedy nejen zamlsat, ale zavzpomínat při tom i na své dětství.

Pedro 2

Autor: Anna Klvaňová