Červnový Forbes s velkou reportáží o comebacku Lucie je už na pultech. Až ho budete číst, můžete si k němu pustit tohle. Náš redakční výběr největších hitů Lucie, ke kterým umíme slovo od slova. Kazety, rock’n’roll a nostalgie podle Forbesu. Která věc je pro nás ta „nej“?

Jaroslav Mašek, redaktor

Rouháš se bohům. Tuhle pecku jsem díky naší cover story znovuobjevil po 10 či 15 letech. Moc se v rádiích nehraje, ale zkuste si ji dát. Neztratila nic ze své syrovosti a má skvělý text. Autor Oskar Petr.

Pavel P. Novotný, redaktor

Amerika. Bylo mi asi deset, když mi rodiče koupili Černý kočky mokrý žáby na kazetě. Ten rok jsem neposlouchal nic jiného. Ameriku od té doby prostě miluju. Na českou kapelu neskutečná věc….

Dominika Bártová, redaktorka

Amerika. První a poslední dovolená s rodiči u moře v Řecku na Ithace.

Irena Cápová, redaktorka

S tebou. Srdce. Daniela. Svítání. Jednu nevyberu! Protože písničky, který jste poslouchali v -nácti, pro vás budou vždycky nej. Tyhle si v rádiu vždycky pustím úplně na plný pecky a halekám si je v autě při řízení – a je mi zase dvacet.

Jan Kolařík, redaktor/tech dude

Lucii jsem nikdy dobrovolně neposlouchal, ale nejotravnější song byl vždycky ‚Ona ví‘.

Štěpán Kettner, art director

Prostě chci zas v tobě spát.Michael Mareš, redaktor

Medvídek. Dlouho jsem nechápal, co sněží, zato jsem věděl, co je Golgota. V hebrejštině to znamená lebka. To jste nevěděli, co?

Hana Němečková, redaktorka

Šrouby do hlavy, protože ta synťáková linka. Navíc k písni existoval podivný remix s klipem, kde Lucii hrají Sklepáci, což mi v tehdejších sedmi letech přišlo jako velký fór.

Zuzana Krajíčková, redaktorka

Medvídek. Nehledě na text vám tahle písnička spolehlivě přivodí vánoční náladu i uprostřed léta.

Šrouby do hlavy. Kdykoli se na letním táboře řešilo nějaké „vztahové drama“ (on nechce ji, ona nechce jeho atd.), tohle byl ten správný song na depkoidní náladu.
Sen. Hlas Lenky Dusilové si s tím Kollerovým hrozně dobře rozumí.

Pavel Kalouš, redaktor

Oheň. Oslava úspěšné maturity v roce 2003. A tahle písnička je to poslední, co si z toho večera pamatuju.