Realitní trh se v Dubaji vyvíjí nejrychleji na světě. Neustále přináší novinky, které mění představu o dokonalém bydlení. Není proto překvapením, že právě zde vznikla idea designérského značkového bydlení, které v sobě zahrnuje luxus jako standard a k tomu ještě něco navíc.

Představte si, že se vzbudíte ve svém bytě a ranní kávu si vychutnáte v designové kuchyni s výhledem na scenerii Dubaje, která vyráží dech. Výtahem se odvezete v rámci vaší rezidenční budovy přímo do zelené oázy, fitness centra nebo si zaplavete v soukromém bazénu, který vás prostřednictvím technologie virtuální reality přenese na dno oceánu.

Není to sen. Vítejte ve svém novém bydlení v Canal Crown, jedné z luxusních designových wellness budov, které vyrůstají v centru Dubaje.

Damac je přední developerská společnost na Blízkém východě s mnoha projekty, které získaly ocenění po celém světě a změnily definici luxusního bydlení. Kromě toho, že služby, které svým klientům nabízejí, připomínají spíše bydlení v pětihvězdičkovém hotelu než rezidenční budovu, spojují se také se značkami zvučných jmen, aby z těchto budov udělali něco ještě výjimečnějšího.

„Trend designérských wellness značkových budov je tady zhruba rok a půl a developerská společnost Damac je jedním z lídrů v tomto segmentu. Takto chtějí klientům dokázat, že i v bydlení se dá posunout o level výše, a projekty, které jsou v plánované výstavbě, nebo se dokonce už i staví, jsou toho důkazem,“ říká Michal Fusek, spoluzakladatel společnosti TRIM Real Estate, která tyto jedinečné nemovitosti přináší i slovenským klientům.

Luxusní bydlení se zvučným jménem

Z plánovaných rezidenčních projektů, které pomalu začínají v Dubaji růst, si vybere opravdu každý. Damac Bay a Bay 2 přinášejí spojení dokonalé lokality přímo na pobřeží Dubajského zálivu s puncem značky Roberto Cavalli, kterou naleznete v každém jednom detailu, od architektonického návrhu samotné budovy až po nábytek v luxusních apartmánech.

Zajímavostí je muzeum tohoto slavného designéra a Cavalli sushi restaurace, ve které můžete strávit příjemný večer ve společnosti přátel. Všechny tyto služby jsou přístupné výhradně pro rezidenty budovy a jejich hosty. V tomto luxusu se tedy opravdu budete cítit jako doma.

Návrhářský dům Cavalli se podepsal také pod budovu Cavalli Couture, která naplní potřeby i těch nejnáročnějších klientů. Cavalli Couture má nejdelší lagunu na prvním patře budovy, která slouží také jako plavecký bazén. Nesmí chybět wellness, ve kterém vás budou hýčkat profesionální maséři, nebo tropická zahrada, která se pro vás stane oázou pro dokonalý relax. Je to místo, které hrdě nese přívlastek „adresa miliardářů“.

Hledáte více soukromí? Jóga ve speciálních kupolích s kyslíkovou terapií bude něco pro vás. Kromě toho si můžete v projektu Canal Heights užít také infinity pool, spa a podvodní muzeum, které prozkoumáte spolu s vašimi dětmi v rámci podmořské expedice klidně i každý den. Bydlení v této budově vás nikdy neomrzí.

Zajímavým projektem je také Lagoons, který se netáhne do nebe jako mnohé budovy v okolí, ale právě naopak, rozprostírá se kolem vybudované laguny, která udělá z každého vašeho dne pobyt na dovolené. Nemáte žádné plány na večer? Navštivte kino, ve kterém se díváte na film přímo z  nafukovačky.

„Bydlení v těchto projektech je o celkovém zážitku. Luxus se v Dubaji stal samozřejmostí, proto se developerské společnosti snaží nabídnout svým zákazníkům něco navíc. Damac tyto potřeby dokonale naplňuje, proto patří k těm nejlepším,“ dodává Michal Fusek.

Bydlete v budově, která je klenotem

I samotná budova může být klenotem mezi nemovitostmi. Přesvědčily nás o tom projekty Safa One nebo Safa Two. Jméno nesou po šperkařském domě De Grisogono a jsou perlou na panoramatu Dubaje.

Navrženy jsou designéry této švýcarské klenotnické společnosti – od nápaditého exteriéru s rubínovým srdcem budovy, ve kterém je umístěn bazén s průsvitným dnem ve výšce 66. patra, až po lustry, které nesou punc jedinečnosti této značky. „Tyto budovy jsou budovami budoucnosti v dnešním světě.

Nejen exkluzivní lokalita, ale celý koncept v sobě spojuje myšlenku bydlení, které překonává očekávání,“ říká Maria Fuseková. Klenotnický dům De Grisogono stojí také za jedinečným projektem Chic Tower. DNA této stavby je založena na síle perského tyrkysu, který byl pro své metafyzické a léčivé vlastnosti považován za posvátný kámen. Podle starých Peršanů přinášel svým majitelům štěstí a bohatství.

Stejný pocit přinese rezidentům budova Chic Tower, ve které si užijí jízdu na lazy river, hřiště s fontánami pro děti, ale také beauty bar či pohodlí soukromých ozdravných bazénů a vířivek přímo na terasách apartmánů. Vše v tyrkysovém provedení, které poskytuje pocit klidu a zároveň luxusu.

Kterýkoli projekt můžeme považovat nejen za dokonalé bydlení, ale i ideální investici, jejíž hodnota bude růst. Společnost TRIM Real Estate poskytuje pomoc při koupi těchto nemovitostí, a tak si i Slováci mohou užít luxus budoucnosti bez starostí.

„Naši klienti mají u nás při koupi plný servis a celý proces je tak opravdu snadný. Stačí si vybrat,“ vysvětluje Michal Fusek.

Při plánování investování do nemovitosti je třeba se dívat do budoucnosti a Damac určil směřování tohoto trhu na desetiletí dopředu. Se svými netradičními projekty jsou připraveni vstoupit do futuristického bydlení, přičemž nezapomínají na tradici luxusního a opulentního životního stylu, po kterém jejich klienti touží.


TRIM Real Estate
Realitní agentura TRIM Real Estate je licencována ve Spojených arabských emirátech se sídlem v Dubaji. Vůči klientům uplatňuje butikový přístup a zajišťuje jim veškeré aktivity spojené s prodejem, koupí a pronájmem rezidenčních a komerčních nemovitostí zejména v Dubaji, Abú Dhabí a Ras Al Khaimah.
Vlevo Michal Fusek, spoluzakladatel TRIM Real Estate.