Dalo by se s nadsázkou říct, že Francis Ford Coppola je crowd pleaser. Celou svou kariéru i byznys totiž zasvětil světským požitkům. Nejprve se proslavil jako jeden z nejlepších režisérů, které kdy Hollywood měl, pak se dal na dráhu vinaře, hoteliéra a teď zkouší štěstí v marihuanové branži.

Čtěte také: Naučte se vařit, péct nebo míchat. Tohle jsou kuchařské školy, kde se nespálíte

Coppola se jako mnoho dalších veze na vlně současné marihuanové horečky. Spojené státy postupně legalizují marihuanu nejen k lékařským, ale i k rekreačním účelům, Kanada k legalizaci přistoupila ani ne před měsícem. Otevírá se tak trh v hodnotě několika desítek miliard dolarů.

Režisér snímků Kmotr, Apokalypsa nebo Drákula si rád užívá života.

Coppola má jednoduše nos pro dobrý byznys. Jeho nový podnik se inspiroval korporací Constellation Brands, největším obchodníkem s vínem a špiritusy všeho druhu ve Spojených státech, který do byznysu s marihuanou, jmenovitě do značky Canopy Growth, nedávno investoval čtyři miliardy dolarů. A když někdo investuje takové peníze, musí v tom něco být.

Režisérova nově založená firma (která stojí stranou rodinného byznysu The Family Coppola) nese jméno Sána, což je sanskrtský výraz pro marihuanu.

Krédem firmy je „vdechnout život pokrokové vizi a pěstovat produkty z marihuany, které zušlechtily pouze paprsky slunce“. Což v Kalifornii nebude zas tak velký problém.

Nečekejte ale, že Coppola na stará kolena začne prodávat jen tak nějaké pytlíčky s trávou. Jeho celou filozofií je, že požitek z kvalitního vína ještě prohloubí, když si k němu dáte pár kvalitních tahů z kvalitní trávy.

Coppola ve svých sklepech v Kalifornii.

„Víno a marihuana jsou dva prastaré a cenné dary matky přírody, které mají hodně společného – člověk pro ně pečlivě vybírá ideální složení půdy i klimatické podmínky,“ cituje oficiální prohlášení firmy Sána svého majitele Francise Forda Coppolu, ze kterého je cítit jedno velké nadšení a láska pro obě substance.

Nová lifestylová značka nese název The Grower’s Series a vyniká výmluvným designem. Každý sáček s gramem trávy je totiž pečlivě zabalený a uložený do plechovky v podobě lahve vína s vinětou s podpisem Francise Forda Coppoly a typickým reliéfem listu marihuany. Samozřejmě v ní najdete i značkovou fajfku, cigaretové papírky a sirky. To vše za 99 dolarů.

Grower’s Series si už teď můžete předobjednat přes e-shop.