Říjnové číslo Forbesu je ve znamení žebříčku nejúspěšnějších, a tím pádem také nejbohatších Čechů. Tentokrát přinášíme padesátku z nich, je mezi nimi deset nováčků, všichni dohromady mají majetek přes půlku ročního rozpočtu Česka a většině z nich pořád roste. A některé z těch nejúspěšnějších vám představíme podrobněji.

GURU KOVY. Vladimíř Kovář je možná nejdivočejší z českých miliardářů. Jeho firma Unicorn má hodnotu přes dvě miliardy korun a její majitel a šéf svérázné metody řízení. Přečtěte si, jak začal, proč vzpomíná na Rakousko a jak a čím chce být prospěšný Česku.

1015


MÍVÁM ŠTĚSTÍ. Jméno Leoš Novotný vám bude povědomý asi hlavně díky vlakům Leo Express. Ale na to, aby se vůbec mohly rozjet, musel Leoš Novotný senior pořádně makat. Právě o něm je další příběh – jak se mu žije na usedlosti v lesích a jak to vlastně přišlo, že z malé konzervárny udělal potravinářské impérium s hodnotou přes čtyři miliardy?

Leos_Novotny_3


ŽIVOT JE BOJ. Mimořádný a exkluzivní rozhovor s lichtenštejnským knížetem Hansem Adamem II. Proč v českém Forbesu? Protože Hans Adam II. je nejbohatším evropským monarchou, jehož rod zároveň po válce přišel o 85 procent majetku – a ten byl v Česku. Jak se mu podařilo postavit na nohy zdecimovanou rodinu a celý alpský ministát? Přečtěte si to, lichtenštejnský kníže o tom v Česku mluví vůbec poprvé.


DĚDEK VS. HLAVATÝ. Dva podnikatelé stejné generace i stejného pohledu na svět – chtějí ho hlavně zlepšovat. Jak se dívají na to, co se děje kolem nás, a to nejen v Česku, ale i ve světě? Rozhovor-duel, poprvé na stránkách Forbesu.

FBS_hlavaty_dedek_1_1


JAK FUNGUJE TESLA. Dostali jsme se do zákulisí jedné z nejinovativnějších firem současnosti, americké automobilky Tesla. A mluvíme s jejím zakladatelem a majitelem Elonem Muskem o tom, jak to celé vlastně funguje. Inspirujte se u nejslibnější technologické firmy dneška.


TAJEMSTVÍ NEJBOHATŠÍ ČEŠKY. Klan Komárků je asi nejvýraznější podnikatelskou rodinou u nás. V žebříčku je kromě známějšího Karla Komárka taky jeho sestra Jitka. Její hlavní aktivum je firma Bonatrans, vyrábějící soukolí pro vlaky a tramvaje. Vztahy v rodině Komárkových ale připomínají ze všeho nejvíc americký seriál Dallas, a tak otec soudí dceru a dcera nemluví s bratrem… Příběh o tom, jak bohatství nemusí znamenat rodinné štěstí.

kresba-danglar


UBER VYVOLAL TŘETÍ SVĚTOVOU. Taxikářská aplikace Uber expanduje závratným tempem za hranice USA, ale už začíná narážet na první vážnou konkurenci. Její nápad přebírají a vylepšují firmy v nejrůznějších koutech světa a jízda Uberu začíná trochu zpomalovat.


TÝMOVÝ BYZNYS. Paľa Haberu znáte jako rockera, porotce, zpěváka. Ale je to také mimořádně chytrý byznysmen, který přesně ví, co dělá. Jak funguje showbyznys očima slovenského rockera?

habera 3 igor plz

Napište mi, jak se vám nový Forbes líbí. Na petr.simunek@forbes.cz.