Vrhněte se s námi do deštivého října po hlavě. Tak, jak to celý život dělá v práci i doma Vít Kutnar, šéf a majitel největších stavebnin v Česku s názvem DEK, který je tváří říjnového Forbesu. Vydali jsme vůbec nejbohatší (a taky nejsilnější) číslo v historii. Je v něm 60 miliardářů, má 196 stránek a 12 story ze světa byznysu, financí, investic a lepšího Česka. Nečekáme, sázíme pro vás do Forbesu vždy to nejlepší. Hlava nehlava.

Jdu do toho po hlavě

Vít Kutnar vybudoval největší stavebniny v Česku. Jmenují se DEK, vznikly před 23 lety a byl u toho kapitál ve výši 130 tisíc korun půjčený od Kutnarova otce. Pro letošek čekají obrat 11 miliard korun, používají vlastní parfém do svých poboček a Vít Kutnar o nich říká, že jsou nejmodernější na světě.

kutnar1


60 nejbohatších Čechů

Žebříček nejúspěšnějších je pro letošek o deset jmen větší než loni a obsahuje 11 nováčků. Možná budete překvapeni: jsou mladí a byznys začali od nuly. Zapamatujte si jména Bouška, Zámec, Písařík nebo Vohánka.


Pán z Hazmburku

O tom, jak Jan Dienstl, uhlobaron a miliardář, pěstuje víno. Tam, kde to moc nečekáte.

dienstl


Fuckup Dalibora Dědka

Jeden z nejcivilnějších a nejpřemýšlivějších miliardářů o tom, jak chtěl prorazit s vlastním tabletem v době, kdy se pro to samé rozhodly největší světové značky.


Zamaž se, odvaž se

Malá firma Vnitroblock, kterou budují Lukáš Žďárský a Kuba Zajíc, zlepšuje sebe i své okolí. Třeba na Smíchově.

vnitroblock


VySvětlík o Vítkovicích

Co se děje v impériu Jana Světlíka a proč podle nás chudne.


Šmída & Šmída

Petr Šmída byl 20 let na špičce bankovního světa. Teď jako investor pomáhá svému synovi Michalovi vybudovat Twisto, službu na odložené platby.

smidas


Děkujeme, že nás čtete a dejte vědět, co se vám líbí, co se vám nelíbí a jak se máme zlepšit!

jaroslav.masek@forbes.cz

obalka_rijen