Posláním každé nové generace je objevovat a překonávat nové hranice. Delfina Delettrez Fendi, zástupkyně čtvrté generace ikonického římského domu Fendi, otevřela svou kolekcí Triptych pro legendární módní dům klenotnici vysokého šperkařství. A ukrývají se v ní skutečné poklady. 

Hlavní úlohou šperku je zvýraznit ženskou krásu, eleganci a majestátnost. Nemají být jen doplňkem, ale samotnou součástí ženy. „S tělem si vytvářejí těsný a důvěrný vztah. Vyzařují hluboký a osobní charakter každé ženy,“ říká Delfina Delettrez Fendi, která je v tomto módním domě uměleckou ředitelkou pro šperky.


Gioiello Giallo Tato zářivá a radostná řada odráží ikonickou žlutou barvu Fendi. Odvíjí se od sady Fendi Flavus, prvních šperků haute joaillerie, navržených Delfinou Delettrez Fendi v roce 2022. Celou řadou prolíná hravá asymetrie. Koktejlové prsteny jsou provedené v tóninách od žlutých diamantů až po žluté safíry. 

Pokud chcete pochopit, co přesně má na mysli, stačí se podívat na kolekci Fendi couture pro podzim a zimu 2023. Kim Jones, umělecký ředitel Fendi pro couture a dámskou módu, totiž klenoty z Triptychu umístil do úplného centra kolekce.

V některých případech šaty jako by vytvářely jen siluetu, kulisu na pozadí, a ústředním motivem jako by se stávaly samotné šperky. „Pokud oděvy a konkrétní kreace nebyly doplněné šperky, je jejich pojetí přítomné aspoň prostřednictvím barevné palety a ozdobných prvků. Šaty tak přebírají koncepci kolekce šperků,“ vysvětluje Kim Jones.

Přitom šperky v podání Delfiny Delettrez Fendi využívají mnoho prvků spojených s touto italskou módní ikonou. Preciznost římské architektury se pojí s nadčasovou asymetrií a také s krásami přírodního světa.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium