Když se na jednom projektu investičně potká Robert Kyncl s Jaroslavem Beckem, znamená to tři věci – potenciál, video a hudbu. Obchodní ředitel YouTube a spolutvůrce globálního herního hitu BeatSaber vstoupili do české platformy ArtMaster, do níž společně investovali půl milionu dolarů, tedy necelých dvanáct milionů korun.

ArtMaster je digitální výuková platforma, která momentálně poskytuje lekce pro hraní na populární hudební nástroje, zpěv či kreslení. Jádrem jsou návodná videa formátem připomínající populární MasterClass.

„Inspirují mě umělci, kteří mění životy k lepšímu, a věřím, že ArtMaster je skvělý projekt s úžasným sdělením – tedy že nikdy není pozdě rozvíjet se. Že se kdykoli můžeme začít věnovat věcem, které nás naplňují a povznášejí – jako je hudba, výtvarné umění nebo tanec. Jsem rád, že můžu právě této myšlence pomoci na cestě do světa,“ říká Robert Kyncl, nejvýše postavený Čech v „big tech“ světě.

Projektu přitom předcházela tak trochu náhoda, respektive frustrace z koronavirové pandemie. Zakladatel a CEO Radim Vysoký měl společně s parťákem a hudebním manažerem Michalem Novákem totiž ambice vybudovat multižánrové hudební školy.

Původně lokální platforma má s novými investory v zádech globální ambice.

„Přišel covid a během několika týdnů jsme byli v online prostředí, kam jsme přenesli moderní výukové metody. V tu dobu bylo naším hlavním cílem vytvořit kvalitní videoobsah, který bude cenově dostupný a maximálně srozumitelný,“ rekapituluje Vysoký.

Ve startovním roce 2020 platforma vygenerovala obrat 3,3 miliony korun, přičemž loni to už bylo 6,7 milionu. Aktuální investice od Kyncla s Beckem projektu pomůže do světa na globální doméně. „Hudba je naše vášeň a terapie. Založení digitální akademie vnímáme jako skvělou příležitost, kterou nám přináší dnešní doba. Dokážeme totiž naučit spoustu lidí zahrát si svoji první písničku, ať už jsou kdekoli,“ říká Vysoký.