skip to main content
30 pod 30

Hvězda Robina Kolka stoupá. „Jeho“ bar Termini je už šestý nejlepší na světě

Úzké uličky londýnské čtvrti Soho jsou plné hloučků postávajících a debatujících lidí, které vyhnala od pinty piva touha po cigaretě. Před jedním z barů to ale přece jen vypadá trochu jinak.

Stojí před ním dlouhá fronta zájemců, kteří chtějí nakouknout, jak to vypadá za dveřmi, které hlídají dva urostlí muži.

Čtěte také: Zahřejte se drinkem. Pět pražských barů, kde můžete zapít podzimní blues

Proč? Jistě proto, že tento na první pohled nenápadný podnik nesoucí název Bar Termini je dle ve středu vydaného žebříčku World’s 50 Best Bars 2018 šestým nejlepším barem na světě.

A i když patří světoznámému barmanovi Tonymu Conigliarovi, největší zásluhu na tomto výsledku má Čech. Barmanažerem, pod jehož taktovkou v malém prostoru kmitají  číšníci s různými drinky a koktejly a kde návštěvníci mohou posedět jen něco málo přes hodinku a pak musí uvolnit místo dalším zájemcům, je totiž člen aktuálního žebříčku Forbes 30 pod 30 Robin Kolek.

Minulý rok jsme skončili překvapivě v první desítce na 9. příčce. Byli jsme plní emocí a těžko jsme si představovali, že by to tento rok bylo ještě lepší. To, co se nyní stalo, je neuvěřitelné,“ neskrývá nadšení Robin a zároveň poslal foto s celým svým týmem, který v noci bujaře oslavoval aktuální umístění.

Robin Kolek (třetí zleva) se svým týmem v Baru Termini, šestém nejlepším baru na světě

„Jestli se podíváte na příčky před námi, najdete tam pouze pětihvězdičkové hotelové bary, jejichž budget jen na skleničky je pravděpodobně stejně velký jako náš budget na celý rok,“ vypichuje Robin hlavní důvod svého nadšení.

Reklama

Skvělé skóre na kluka, který chtěl být původně fotbalistou, teď je ale určitě rád, že mu brigáda v jedné ostravské restauraci ukázala svět za barovým pultem a že se jednoho silvestra rozhodl na blind odjet do britské metropole.

Ta má ale, zdá se, barovou kulturu na vysoké úrovni. Jen v první pětce aktuálního žebříčku má hned tři zastoupení.

Pokud tedy budete v Londýně, určitě se v jednom z nich zastavte. Konkrétně Bar Termini je otevřený 16 hodin denně 364 dní v roce.

Do první desítky se dostal i singapurský bar Atlas, který loni skončil na 15. pozici, patřil ale ke skokanům roku. I tam je česká stopa. Pomáhal jej rozjíždět a do konce srpna v něm na pozici headbartendera působil Roman Foltán, další člen žebříčku 30 pod 30, tentokráte z roku 2015.


TOP 10 nejlepších barů světa 2018

1.DANDELYAN, Londýn
2.AMERICAN BAR, Londýn
3. MANHATTAN, Singapur
4. THE NOMAD, New York
5. CONNAUGHT, Londýn
6. BAR TERMINI, Londýn
7. THE CLUMSIES, Atény
8. ATLAS, Singapur
9. DANTE, New York
10. THE OLD MAN, Hongkong